Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Золопент інструкція (Zolopent) - Адаптована інструкція

Склад

Склад

Активні субстанції: 40 мг натрію пантопразолу в 1 таблетці.

Решта компонентів представлена кросповідоном, гідроксипропілцелюлозою, кальцію стеаратом, йодгідратом, триетилцитратом, натрію лаурилсульфатом, титану діоксидом, заліза оксидом жовтим, тальком, Opadry білим.

Лікарська форма

Лікарська форма

Випускають у формі таблеток, вкритих оболонкою.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво: ТОВ «Кусум Фарм». Україна, 40020, м. Суми, вул. Скрябіна, 54.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Відноситься до групи інгібіторів протонної помпи, що застосовуються в терапії кислотозалежних захворювань.

властивості

Фармакологічні властивості

Пантопразол, взаємодіючи з парієтальними секреторними клітинами слизової оболонки шлунку, блокуючи К-Na-насоси протонної помпи, пригнічує базальну та стимульовану фази секреції. Ефект придушення пропорційний дозі препарату і спостерігається в більшості випадків вже в перші два тижні терапії.

Показання

Показання

Показаннями для призначення у дітей старших 12 років і дорослих є лікування рефлюкс-езофагіту.

Тільки у дорослих застосовують:

- в комплексній ерадикаційній терапії при виразках шлунка і 12-палої кишки;

- при синдромі Золлінгера-Еллісона та інших станах, що супроводжуються гіперсекрецією.

Протипоказання

Протипоказання

Гіперсенситивність до компонентів препарату Золопент.

Міри безпеки

Міри безпеки

У разі терапії пацієнтів з порушенням функції печінки важливий періодичний контроль рівню печінкових ферментів, при підвищенні яких слід негайно припинити прийом препарату. Розвиток станів, що супроводжуються видимим зниженням маси тіла, періодичною блювотою, дисфагією, блювотою з кров'ю, анемією, меленою, вимагає негайної реакції з боку пацієнта і медичного персоналу щодо додаткового обстеження з метою виключення злоякісного процесу.

Золопент і алкоголь не поєднують.

Важливо пам'ятати, що тривалий прийом інгібіторів протонної помпи призводить до зниження всмоктування вітаміну В12 і магнію, що проявляється відповідними симптомами і компенсується після відміни препарату. Ризик розвитку гіпомагнеміі підвищується на тлі супутнього прийому глікозидів та діуретиків.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

У зв'язку з відсутністю переконливих даних про безпеку застосування препарату у цієї категорії пацієнток бажано утриматися від прийому.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Необхідно враховувати, що терапія Золопентом може супроводжуватися запамороченням і розладами зору і утриматися від водіння на період лікування.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Золопент таблетки рекомендовані до застосування за годину до прийому їжі в не розжованому вигляді. Дозування і тривалість терапії визначає лікар. Середнє дозування при лікуванні рефлюкс-езофагіту, виразки шлунка і 12-палої кишки - 1 таблетка 1 раз / день протягом місяця.

Якщо Золопент застосовують для ерадикації в комбінації з антибактеріальними препаратами, то приймають по 1 таблетці двічі на день за 1 годину до їжі тривалістю до 14 днів.

Пацієнти зі зниженням функціональної здатності печінки вимагають корекції дози і більш суворого контролю лікаря. Дітям молодше 12 років таблетки Золопент - протипоказані.

Передозування

Передозування

Симптомів передозування не спостерігалося.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

Можуть виявлятися агранулоцитозом, лейкопенією, тромбоцитопенією, панцитопенією, анафілактичними реакціями, анафілактичним шоком, гіперліпідемією, змінами маси тіла, гіпокаліємією, гіпонатріємією, гипокальціємією, порушеннями сну, депресією, дезорієнтацією, галюцинаціями, головним болем, запамороченням, розладами смаку, парестезіями, діареєю, нудотою, блювотою, здуттям живота, запором, сухістю в роті, підвищенням рівню ферментів печінки (АЛТ, АСТ, гамма-глутамінтрансферази, білірубіну), ангіоневротичним набряком, фотосенсибілізацією, артралгією, міалгією, переломами кісток, інтерстиціальним нефритом, гинекомастією.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Золопент не рекомендується поєднувати з препаратами, фармакологічна активність яких залежить від шлункової секреції: деякі види протимікотичних і противірусних ЛЗ. Поєднання з непрямими антикоагулянтами потребує контролю МНО. Пацієнти, що приймають метотрексат, повинні тимчасово скасувати прийом пантапрозолу.

Термін придатності

Термін придатності

До 3 років.
зберігання

Умови зберігання

Зберігати при температурі 25 ° С поза увагою і без можливості доступу дітям.
Упаковка

Упаковка

Картонна коробка містить 1 блістер (по 14 табл.), або 3 блістери (по 10 табл.).
Категорія відпуску

Категорія відпуску

За рецептом.