Вітамін С-Астрафарм інструкція по застосуванню

Вітамін С-Астрафарм фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вітамін С-Астрафарм таблетки д/жув. по 500 мг зі смак. апельс. №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4194/01/01 від 08.11.2010. Наказ № 961 від 08.11.2010
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: ascorbic acid;1 таблетка містить аскорбінової кислоти – 200 мг, аскорбату натрію в кількості, що еквівалентна аскорбіновій кислоті – 300 мг;допоміжні речовини: глюкоза, моногідрат; аспартам (Е 951); цукрова пудра; кальцію стеарат; крохмаль картопляний; ароматизатор Апельсин.

Виробник:

Астрафарм, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С).

Показання до застосування:

Для лікування гіпо- та авітамінозу С. Забезпечення підвищеної потреби організму у вітаміні С у період гострих респіраторних та інфекційних захворювань;у період реконвалесценції після тяжких захворювань, оперативних втручань; при різних інтоксикаціях, геморагічних діатезах, захворюваннях сполучної тканини (ревматоїдний артрит), кровотечах (носові, легеневі, маткові); при променевій хворобі, гепатиті, холециститі, хворобі Аддісона, при пораненнях м'яких тканин, які в'яло загоюються, інфікованих ранах та переломах кісток.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти та до інших компонентів препарату. Схильність до тромбозів, тромбофлебіт, цукровий діабет, тяжкі захворювання нирок, сечокам’яна хвороба. Дитячий вік до 14 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При прийомі високих доз і тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати функцію нирок та рівень артеріального тиску, а також функцію підшлункової залози. Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями нирок легкого та помірного ступеня в анамнезі.Оскільки аскорбінова кислота підвищує абсорбцію заліза, її застосування у високих дозах може бути небезпечним для пацієнтів з гемохроматозом, таласемією, поліцитемією, лейкемією і сидеробластною анемією. Пацієнтам з високим вмістом заліза в організмі слід застосовувати препарат у мінімальних дозах.Одночасний прийом препарату з лужним питтям зменшує всмоктування аскорбінової кислоти, тому не слід запивати таблетки лужною мінеральною водою. Також всмоктування аскорбінової кислоти може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії.Аскорбінова кислота як відновник може впливати на результати лабораторних досліджень, наприклад, при визначенні вмісту в крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази тощо. Оскільки аскорбінова кислота чинить легку стимулюючу дію, препарат не рекомендується приймати наприкінці дня.Препарат містить глюкозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.Довготривале застосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її власний метаболізм, через що після відміни лікування може виникнути парадоксальний гіповітаміноз. Не слід перевищувати рекомендовану дозу. Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містять вітамін С.З обережністю слід застосовувати препарат при поліцитемії, лейкемії.Може бути негативним результат дослідження наявності прихованої крові у калі.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат у цьому дозуванні не призначений для застосування у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Дітям віком до 14 років препарат рекомендовано застосовувати в іншій лікарській формі.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо після їди, розжовуючи таблетку.Дорослим і дітям старше 14 років з лікувальною метою необхідно приймати по 1 таблетці на добу. Термін лікування – 10 - 15 діб.При сильній простуді, інфекційних захворюваннях та грипі для дорослих рекомендується прийом по 1 - 2 таблетки на добу (у 2 прийоми) протягом 7 - 10 діб. Далі – по ½ таблетки на добу.

Передозування:

Гостре передозування препарату практично неможливе, оскільки неабсорбована аскорбінова кислота швидко виводиться з сечею. Симптомами передозування можуть бути: біль в епігастрії, нудота, блювання, діарея, свербіж та шкірні висипання.При тривалому застосуванні великих доз препарату можливі: артеріальна гіпертензія, гіперглікемія, тромбоцитоз, тромбоутворення, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз, дистрофія міокарда, утворення каменів у нирках, затримка натрію та рідини, гіпокаліємія, підвищення збудливості центральної нервової системи, порушення сну, мікроангіопатія. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

В окремих випадках можливі: з боку травного тракту: подразнення слизової оболонки травного тракту; при прийманні у дозі понад 1 г на добу – печія, діарея, нудота, блювання, спазми шлунка;– з боку сечовидільної системи: при тривалому застосуванні у високих дозах – пошкодження гломерулярного апарату нирок, утворення уратних та/або оксалатних конкрементів у нирках і сечовивідних шляхах, ниркова недостатність;;алергічні реакції: шкірний висип, екзема, свербіж, рідко – анафілактичний шок;– з боку ендокринної системи: пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія);– з боку серцево-судинної та кровотворної систем: при тривалому застосуванні великих доз – зниження проникності капілярів (можливе погіршення трофіки тканин, підвищення артеріального тиску), тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, тромбоз, еритропенія, нейтрофільний лейкоцитоз, міокардіодистрофія, гемолітична анемія; ;з боку центральної нервової системи: головний біль, стомлюваність;;інші: відчуття жару, порушення обміну цинку, міді.

Лікарська взаємодія:

Аскорбінова кислота зменшує токсичність сульфаніламідних препаратів, знижує дію гепарину та непрямих антикоагулянтів, сприяє засвоєнню заліза, підвищує всмоктування пеніциліну, посилює ефект побічної дії саліцилатів (ризик виникнення кристалурії). Препарати хінолінового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, глюкокортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси вітаміну С в організмі. При одночасному застосуванні препарат зменшує хронотропну дію ізопреналіну. У високих дозах підвищує виведення мексилетину нирками.Барбітурати та примідон підвищують виведення аскорбінової кислоти із сечею. Препарат знижує терапевтичну дію нейролептиків (похідних фенотіазину), канальцеву реабсорбцію амфетаміну і трициклічних антидепресантів.Ацетилсаліцилова кислота, пероральні контрацептиви, свіжі соки та лужні напої знижують абсорбцію препарату. При одночасному застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою підвищується виведення із сечею аскорбінової та знижується виведення ацетилсаліцилової кислоти. Прийом ацетилсаліцилової кислоти знижує абсорбцію аскорбінової кислоти приблизно на третину, що, відповідно, потребує збільшення дози вітаміну С.Прийом вітаміну С разом із дефероксаміном підвищує тканинну токсичність заліза, особливо в серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз в осіб, які лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь. При високих дозах аскорбінова кислота впливає на резорбцію вітаміну В12. Вітамін С підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином, підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 10 таблеток у груповій тарі з картону коробкового без вкладання у пачку або по 2 блістери по 10 таблеток у пачці; по 30 таблеток у пластиковому контейнері.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вітамін С-Астрафарм
Виробник:Астрафарм, ТОВ
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 10 таблеток у груповій тарі з картону коробкового без вкладання у пачку або по 2 блістери по 10 таблеток у пачці; по 30 таблеток у пластиковому контейнері.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4194/01/01 від 08.11.2010. Наказ № 961 від 08.11.2010
Міжнародне непатентоване найменування:Ascorbic acid (vit C)
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: ascorbic acid;1 таблетка містить аскорбінової кислоти – 200 мг, аскорбату натрію в кількості, що еквівалентна аскорбіновій кислоті – 300 мг;допоміжні речовини: глюкоза, моногідрат; аспартам (Е 951); цукрова пудра; кальцію стеарат; крохмаль картопляний; ароматизатор Апельсин.

Фармакотерапевтична група:Вітаміни. Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С).
Код АТС:A11GA01 - Кислота аскорбінова (вітамін с)
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама