Тагіста інструкція по застосуванню

Тагіста фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Тагіста таблетки по 16 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12376/01/02 від 19.07.2012. Наказ № 547 від 19.07.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: бетагістин;1 таблетка містить бетагістину дигідрохлориду 8 мг або 16 мг, або 24 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон, крохмаль картопляний, кислота лимонна, моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат.

Виробник:

Макіз-Фарма, ТОВ для "Нижфарм, ВАТ", Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях

Показання до застосування:

Хвороба і синдром Меньєра, які характеризуються трьома основними симптомами:запамороченням, що іноді супроводжується нудотою і блюванням;зниженням слуху (туговухістю);шумом у вухах. Симптоматичне лікування вестибулярного запаморочення різного походження.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату. Феохромоцитома.

Особливості застосування:

Під час лікування препаратом необхідно ретельно контролювати стан пацієнтів з бронхіальною астмою та/або виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі. Застосування у період вагітності або годування груддю.Вагітність. Немає достатніх даних щодо застосування бетагістину вагітним жінкам. Результати досліджень на тваринах є недостатніми для оцінки впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи та постнатальний розвиток. Потенційний ризик для людини невідомий. Бетагістин не слід застосовувати у період вагітності, за винятком випадків безперечної потреби.Період годування груддю. Невідомо, чи проникає бетагістин у грудне молоко людини. Дослідження на тваринах щодо проникнення бетагістину в молоко не проводились. Користь від застосування препарату для матері слід співвідносити з перевагами годування груддю і потенційним ризиком для дитини.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Бетагістин показаний для лікування синдрому Меньєра, що характеризується тріадою основних симптомів: запамороченням, зниженням слуху, шумом у вухах, – а також для симптоматичного лікування вестибулярного запаморочення. Обидва стани можуть негативно впливати на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами. За даними клінічних досліджень, що вивчали вплив препарату на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами, бетагістин не впливав або мав несуттєвий вплив на цю здатність.

Спосіб застосування та дози:

Добова доза для дорослих становить 24–48 мг, рівномірно розподілена для прийому протягом доби. Таблетки по 8 мг Таблетки по 16 мг Таблетки по 24 мг 1–2 таблетки 3 рази на добу ½–1 таблетка 3 рази на добу  1 таблетка 2 рази на добу Дозу слід підбирати індивідуально, залежно від ефекту. Зменшення симптомів інколи спостерігається тільки після двох-трьох тижнів лікування. Найкращі результати інколи досягаються при прийомі препарату протягом кількох місяців. Існують дані про те, що призначення лікування на початку захворювання запобігає його прогресуванню і/або втраті слуху на пізніх стадіях.Пацієнти літнього вікуХоча на сьогодні дані клінічних досліджень у цій групі пацієнтів обмежені, широкий досвід застосування препарату у післяреєстраційному періоді припускає, що корекція дози для цієї популяції пацієнтів не потрібна.Ниркова недостатністьУ цій групі пацієнтів спеціальні клінічні випробування не проводилися, але відповідно до досвіду післяреєстраційного застосування корекція дози не потрібна.Печінкова недостатністьУ цій групі пацієнтів спеціальні клінічні випробування не проводилися, але відповідно до досвіду післяреєстраційного застосування корекція дози не потрібна.Діти.У зв’язку з недостатністю даних щодо безпеки та ефективності застосування препарату Тагіста його не рекомендується призначати дітям (віком до 18 років).

Передозування:

Відомо кілька випадків передозування препарату. У деяких пацієнтів спостерігалися легкі і помірні симптоми (нудота, сонливість, біль у животі) після прийому препарату в дозах до 640 мг. Серйозніші ускладнення (судоми, серцево-легеневі ускладнення) спостерігалися при навмисному прийомі підвищених доз бетагістину, особливо у поєднанні з передозуванням інших лікарських засобів.Лікування передозування Лікування передозування повинно включати стандартні підтримуючі заходи.

Побічні дії:

Нижчезазначені побічні реакції спостерігалися у пацієнтів, які застосовували Тагіста під час плацебо-контрольованих досліджень, з такою частотою: дуже часті (≥ 1/10), часті (від ≥1/100 до <1/10), нечасті (від ≥1/1000 до <1/100), поодинокі (від ≥1/10000 до <1/1000), рідкісні (<1/10000).З боку шлунково-кишкового тракту. Часті: нудота та диспепсія. З боку нервової системи.Часті: головний біль.На додаток до випадків, про які повідомлялося під час клінічних досліджень, про нижчезазначені небажані явища повідомлялося спонтанно у ході постмаркетингового застосування та відомо з наукової літератури. За наявними даними частоту не можна встановити, тому вона класифікована як невідома.З боку імунної системи.Реакції гіперчутливості, наприклад анафілаксія. З боку шлунково-кишкового тракту. Скарги на незначні розлади шлунка (блювання, гастроінтестинальний біль, здуття живота та метеоризм). Ці побічні ефекти зазвичай зникають при прийомі препарату з їжею або після зменшення дози. З боку шкіри і підшкірної клітковини. Спостерігалися реакції гіперчутливості шкіри та підшкірної жирової клітковини, зокрема ангіоневротичний набряк, висипання, свербіж і кропив’янка.

Лікарська взаємодія:

Дослідження in vivo, направлені на вивчення взаємодії з іншими лікарськими засобами, не проводилися. З огляду на дані дослідження in vitro не очікується пригнічення активності ферментів цитохрому P450 in vivo.Дані, отримані в умовах in vitro, свідчать про пригнічення метаболізму бетагістину препаратами, що інгібують активність моноаміноксидази (МАО), у тому числі підтипу В МАО (наприклад селегіліном). Рекомендується дотримуватися обережності при одночасному застосуванні бетагістину та інгібіторів МАО (включаючи вибірково підтип В МАО).Оскільки бетагістин є аналогом гістаміну, взаємодія бетагістину з антигістамінними препаратами теоретично може вплинути на ефективність одного з цих препаратів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Тагіста
Виробник:Макіз-Фарма, ТОВ для "Нижфарм, ВАТ", Російська Федерація
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12376/01/02 від 19.07.2012. Наказ № 547 від 19.07.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Betahistine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: бетагістин;1 таблетка містить бетагістину дигідрохлориду 8 мг або 16 мг, або 24 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон, крохмаль картопляний, кислота лимонна, моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях
Код АТС:N07CA01 - Бетагістин
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама