Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Синафлан

Склад

Склад

1 г лініменту містить флуоцинолону ацетоніду 0,25 мг;

допоміжні речовини пропіленгліколь, вазелін, ланолін безводний, пентол, кислота стеаринова, вода очищена, ніпагін, ніпазол.

Лікарська форма

Лікарська форма

Лінімент для зовнішнього застосування.
Основні фізико-хімічні властивості

Основні фізико-хімічні властивості

Лінімент жовтувато-білого кольору;

Виробник

Виробник

ВАТ “НИЖФАРМ”.

Місцезнаходження виробника

Місцезнаходження виробника

Російська Федерація, 603950, Нижній Новгород, ГСП-459, вул. Салганська, 7.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Кортикостероїди для застосування в дерматології. Код АТС D07АС04.

властивості

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Діючою речовиною є фторований глюкокортикостероїд – флуоцинолону ацетонід. Препарат чинить протизапальну, протиалергічну, антиексудативну та протисвербіжну дію. Зменшує прояв та усуває запальну реакцію шкіри. Гальмує накопичення макрофагів, лейкоцитів у місці запалення, пригнічує утворення Т- та В-лімфоцитів, порушує їхню взаємодію, знижує судинно-тканинну проникність, перешкоджаючи утворенню запальних набряків. Пригнічує фагоцитоз, вивільнення мікросомальних ферментів та медіаторів запалення.

Фармакокінетика.

Місцеве застосування препарату в терапевтичних дозах практично не має системної дії та не пригнічує функцію надниркових залоз. При місцевому застосуванні в терапевтичних дозах трансдермальне всмоктування флуоцинолону ацетоніду дуже низьке. Після всмоктування з поверхні шкіри зв’язується з білками плазми, метаболізує у печінці, виділяється нирками.

Показання

Показання

Алергічні та запальні захворювання шкіри немікробної етіології (екзема різного генезу та локалізації, нейродерміт, псоріаз, інші хронічні форми запальних та алергічних захворювань шкіри, які супроводжуються сухістю шкіри).

Протипоказання

Протипоказання

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату. Аногенітальний свербіж, піодермія, вітряна віспа, герпес, актиномікоз, бластомікоз, споротрихоз, пов’язані з варикозним розширенням вен, рак шкіри, невус, атерома, меланома, гемангіома, ксантома, саркома. Інфекційні захворювання шкіри, шкірні прояви сифілісу, туберкульоз шкіри, пелюшковий висип, рожеві вугри, обширні псоріатичні висипи (бляшки), трофічні виразки гомілки, пухлини шкіри, виразкові ураження, рани на ділянках аплікацій, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 1 року.

Особливості застосування

Особливості застосування

Застосовують тільки короткими курсами на обмежених ділянках шкіри. Препарат не слід наносити на обличчя. Уникати потрапляння в очі. Під час лікування рекомендується носити просторий одяг. У хворих із звичайними та рожевими вуграми на тлі лікування можливе загострення захворювання. Для лікування захворювань шкіри, які супроводжуються інфекцією, рекомендується призначати препарат разом з антимікробними засобами. При застосуванні оклюзійних пов’язок через підвищену біодоступність можливий розвиток загальнорезорбтивних ефектів, характерних для глюкокортикоїдів.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти у віці від 1 року застосовують місцево. На попередньо протерту тампоном, змоченим антисептичною рідиною шкіру наносять невелику кількість препарату 2-4 рази на добу і злегка втирають. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і становить зазвичай 5 – 10 днів, при тривалому перебігу захворювання – до 25 днів. Тривалість лікування у дітей не повинна перевищувати 5 днів. При обмежених ділянках запалення для підсилення ефекту лінімент можна застосовувати під оклюзійну пов’язку. Не дозволяється застосовувати під пов’язку більше 2 г лініменту на добу. Лінімент переважно рекомендується застосовувати при сухих формах дерматозів.

Передозування

Передозування

Свербіж, печіння у місці нанесення лініменту, гіперглікемія, глюкозурія, синдром Іценко-Кушинга.

Лікування симптоматичне на тлі поступової відміни препарату.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

Можливий розвиток вторинних інфекційних уражень шкіри та атрофічних змін у ній (печіння, шкірний свербіж, сухість шкіри, стероїдні вугри, фолікуліт). При тривалому застосуванні – можливі гіпертрихоз, алопеція, особливо у жінок, вторинний імунодефіцит (загострення хронічних інфекційних захворювань, генералізація інфекційного процесу, розвиток опортуністичних інфекцій, атрофія шкіри, місцевий гірсутизм, телеангіоектазії, пурпура, порушення пігментації). При нанесенні на великі ділянки можливі системні прояви (гастрит, стероїдна виразка шлунка, недостатність надниркових залоз, синдром Іценко-Кушинга, стероїдний цукровий діабет, уповільнення репаративних процесів).

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Може застосовуватися разом із протимікробними засобами. Знижує активність гіпотензивних, діуретичних, анти- аритмічних засобів, препаратів калію.

Термін придатності

Термін придатності

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 20 ºС. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
зберігання

Умови зберігання

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 20 ºС. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Упаковка

Упаковка

По 15 г у тубі.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

За рецептом.