Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Ріопан інструкція (Riopan) - Адаптована інструкція

Склад

Склад

Активні субстанції: 1 жувальна таблетка містить 800 мг магалдрату безводного/

Решта компонентів доповнені сорбітом (Е 420), поліетиленгліколем 4000, мальтолом, карамеллю ароматною, кремом ароматним, кальцію бехенатом.

Лікарська форма

Лікарська форма

Випускають у формі таблеток жувальних.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво: Такеда ГмбХ, Оранієнбург, Німеччина.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Група комплексних антацидних препаратів, що містять алюміній, кальцій і магній.

властивості

Фармакологічні властивості

Ріопан має антацидну дію завдяки активної речовини магалдрата і розміщених в одній молекулі гідроксиду алюмінію і магнію.

Усуває агресивну дію шлункового соку, шляхом зниження кількості соляної кислоти, утворюючи на поверхневому слизовому шарі захисну гелеву плівку з нейтральним Рh, активно беручи участь в зв'язуванні пепсину, жовчних кислот і лізолецитину.

Показання

Показання

Стани, що супроводжуються печією, кислою відрижкою, відчуттям важкості і переповнення в області шлунка.

Протипоказання

Протипоказання

Протипоказаннями є наявність:

Гіперсенситивності до компонентів препарату Ріопан, гіперфосфатемії, непереносимості фруктози і сорбіту, звичних запорів, хронічної діареї, болю в животі нез'ясованої етіології, хвороби Альцгеймера. Дозволено приймати пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю за умови обов'язкового контролю рівня магнію і алюмінію в плазмі крові.

Міри безпеки

Міри безпеки

Не слід продовжувати лікування більше 2 тижнів якщо відсутнє поліпшення течії. Відсутність позитивної динаміки вимагає додаткового обстеження з метою уточнення діагнозу та корекції схеми терапії. При появі дискомфорту в черевній порожнині, утруднення під час ковтання їжі, зменшення ваги, порушення травлення необхідно невідкладно звернутися до лікаря.

Препарат дозволений до застосування пацієнтам з нирковою недостатністю, проте, у цієї категорії хворих існує високий ризик підвищення в крові рівня алюмінію і магнію, що ускладнюється енцефалопатією, деменцією.

Хвороба Альцгеймера є протипоказанням для призначення таблеток Ріопан. Вимагає особливої обережності і періодичного контролю рівнів алюмінію, магнію, фосфору в крові застосування у пацієнтів, які перебувають на низькофосфатній дієті.

Не протипоказаний пацієнтам з цукровим діабетом. За рахунок вмісту незначної кількості фруктози в препараті, Ріопан не рекомендований хворим з непереносимістю цих компонентів.

З особливою обережністю призначати пацієнтам похилого віку і на тлі ниркової недостатності, так як компоненти препарату викликають уповільнення моторики кишківника з подальшим розвитком закрепів, можуть бути причиною виникнення непрохідності кишкіника.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає даних про проведення багатоцентрових досліджень з вивчення впливу магалдрату на плід. Результати експериментів на тваринах підтверджують накопичення алюмінію в кістках недоношених дітей. Тому Ріопан для вагітних призначають під строгим лікарським контролем з урахуванням можливих ризиків для плоду. Так як складові препарату суттєво впливають на роботу шлунково-кишкового тракту (можуть викликати і діарею, і запори) важливо утримуватися від тривалого прийому, перевищення рекомендованих доз.

Також підтверджено, що з'єднання алюмінію проникають в грудне молоко, що вимагає припинення годування під час терапії.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

В ході вивчення впливу ЛЗ на швидкість реагування, концентрацію уваги негативної дії виявлено не було.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Якщо лікар не рекомендує по-іншому, то середні дозування для дорослих і підлітків 4 табл./добу. (максимально до 8 таблеток) через 1-2 години після їжі і перед сном. Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози. Лікування тривалістю до 2 тижнів.

Передозування

Передозування

Випадків передозування препаратом Ріопан не зафіксовано.

При передозуванні алюмінію можливо швидка стомлюваність, почервоніння обличчя, виснаження, м'язова слабкість, неадекватна поведінка. Явища метаболічного алкалозу можуть супроводжуватися змінами настрою, м'язовими болями, нервозністю, швидкою стомлюваністю, неприємними смаковими відчуттями, уповільненням дихання. Лікування в спеціалізованому відділенні.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

Побічні явища рідкісні і представлені алергічними реакціями різного ступеня тяжкості: висипом, свербінням шкіри, кропив'янкою, набряком і анафілаксією. Також відзначаються порушення функції органів травлення у вигляді відсутності апетиту, диспепсії, нудоти, дискомфорту в шлунку, смакових порушень (відчуття присмаку крейди), послаблення стільця або запорів, освітлення калу. Рідко розвиваються ускладнення у вигляді остеопорозу, остеомаляції. У пацієнтів з нирковою недостатністю високий ризик підвищення в крові рівню алюмінію і магнію, що ускладнюється енцефалопатією, деменцією, микроцитарною анемією.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Рекомендується витримувати часовий інтервал більше 2 годин між прийомом Ріопан таблетки та інших ЛЗ. Під час терапії тетрациклінами, хінолонами, дигоксином, ізоніазидом, препаратами заліза, хлорпромазином, бензодіазепінами, урсодезоксихолевою кислотою, індометацином та циметидином не рекомендується поєднувати з антацидними препаратами через зниження абсорбції. Можливо потенціювання активності антикоагулянтів групи кумарину. Рекомендовано уникати спільного прийому препарату з фруктовими напоями, винами, шипучими таблетками, так як вони збільшують всмоктування алюмінію. Комбінований прийом з саліцилатами призводить до посилення виведення їх нирками

При одночасному застосуванні л/з Ріопан з саліцилатами підсилюється виведення саліцилатів нирками внаслідок зміни Рh сечі в лужну сторону.

Термін придатності

Термін придатності

До 3 років.
зберігання

Умови зберігання

При температурі не вище 25 ° С без можливості доступу дітям.
Упаковка

Упаковка

Картонна коробка містить 1 або 2 блістери по 10 таблеток в кожному.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Без рецепта.