Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Парацетамол інструкція (PARACETAMOL 325)

Склад

Склад

Вміст однієї капсули: парацетамолу 325 мг;

Решта: крохмаль картопляний, повідон, магнію стеарат, желатин, барвники.

Лікарська форма

Лікарська форма

Випускають препарат у капсулах в желатиновій оболонці.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво здійснюється компанією ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я», Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Анальгетики та антипіретики. Парацетамол.

властивості

Фармакологічні властивості

Парацетамол - ненаркотичний знеболюваний та жарознижувальний препарат, володіє незначним протизапальним ефектом. Дія обумовлена здатністю блокувати циклооксигеназу в центральній нервовій системі, а саме в центрах болю та терморегуляції.

Показання

Показання

- усунення болю голови, при мігрені та біль напруги.

- усунення болю в спині, м`язах, також біль викликаний ревматизмом.

- усунення періодичного болю у жінок.

- зняття больового симптому при невралгії.

- при зубному болю.

- для полегшення стану при застуді та усунення гарячки.

Протипоказання

Протипоказання

- підвищена чутливість до будь-якого компоненту препарату.

- тяжкі дисфункції нирок та/або печінки, недостатність глюкозо-6-фосатдегідрогенази, вроджена гіпербілірубінемія, алкогольна залежність.

- Хвороби крові, анемія, недостатність лейкоцитів.

Міри безпеки

Міри безпеки

Притримуватися дози, зазначеної в інструкції, не вживати одночасно з іншими парацетамоловмісними препаратами.

Пацієнтам що мають хвороби печінки та нирок або алкогольне ураження печінки перш ніж застосовувати необхідна консультація лікаря.

Якщо на фоні прийому препарату симптоми не минають, треба повідомити лікаря і отримати інше призначення.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітним призначають, якщо користь значно більша за можливу шкоду для плода.

Жінкам, що вигодовують застосовувати можна.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив відсутній або ж зовсім незначний.
Діти

Діти

Парацетамол дитячій існує у формі сиропу, суспензії або ж супозиоріїв, капсули можна дітям з 10 років.

Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

- з 10 до 12 років - 1 капсула 2-3 рази на добу, але не більше 1,5 г (4 капс)

- від 12 років та дорослим - 1-3 капсули від 4 до 6 разів на добу, обов`язково з перервами в 4 год. Максимальна кількість не більше 4 г (12 капс)

Курс терапії встановлює лікар.

Передозування

Передозування

Проявляється такими симптомами:

- перша доба: розлади травлення, блювання, біль у шлунку, зміщення рН крові в бік кислоти.

- тяжкі отруєння: печінкова та/або ниркова недостатність, кровотечі, зниження рівня цукру крові, розлади серцевого ритму. Можливі летальні наслідки.

- тривале застосування у високих дозах: порушення складу крові, ураження центральної нервової системи (запаморочення, втрата орієнтації, підвищена збудливість), токсичне ураження нирок.

При проявах будь-яких симптомах негайно викликати швидку, адже необхідна термінова госпіталізація та детоксикаційні заходи. Якщо доза препарату була прийнята не пізніше 1 години, доцільно застосувати активоване вугілля.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

Частота виникнення вкрай низька.

Можливі алергічні прояви, розлади травлення, різке падіння рівня цукру в крові, порушення складу крові, спазм бронхів. (якщо пацієнт мав такі ускладнення при вживанні препаратів з ацетилсаліциловою кислотою раніше).

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Пришвидшується адсорбція Парацетамолу в кишківнику разом з домперидоном та метоклопрамідом, холестирамін - навпаки.

Препарати групи кумаринів (варфарин) при тривалому сумісному застосуванні збільшують ризик виникнення крововиливів.

Лікарські засоби групи барбітуратів знижують антипіретичний ефект Парацетамолу.

Одночасний прийом з протисудомними засобами (карбамзепін, фентоїн та барбітуратовмісні), ізоніазидом підвищують токсичне ураження печінки.

Препарат також знижує дію сечогінних засобів.

Несумісний зі спиртовмісними напоями.

Термін придатності

Термін придатності

Придатний до вживання 2 роки.
зберігання

Умови зберігання

Зберігати в сухому, темному, недоступному для дітей місці.
Упаковка

Упаковка

По 10 або 20 капсул 325 мг Парацетамолу в картонній упаковці.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Без рецепта.