Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Омепразол інструкція застосування (OMEPRAZOLUM) - Адаптована інструкція

Склад

Склад

В 1 капсулі 20 мг омепразолу в гранулах.

Решта компонентів: допоміжні та формоутворюючі субстанції.

Лікарська форма

Лікарська форма

Випускають у фомі капсул.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво ПАТ «Фармак», Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

властивості

Фармакологічні властивості

Всі лікувальні ефекти Омепразолу обумовлені здатністю знижувати стимульоване та нестимульоване виділення кислоти шляхом пригнічення ферменту Н+К+-АТФ-ази (кислотного насосу). Доза в 20 мг на добу дозволяє підтримувати рівень рН>4,0, що є однією з умов для покращення стану пацієнта, що має рефлюксний виразковий езофагіт.

Пригнічує життєдіяльність Хелікобактер пілорі, в комплексі з антибактеріальними препаратами швидко усуває симптоми виразкової хвороби та прискорює загоєння слизової шлунка, зменшує вірогідність виникнення крововиливів в шлунку чи кишківнику.

Показання

Показання

Виразкова хвороба в органах травної системи, в тому числі і виразки, що виникли через застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), синдром Золлінгера-Еллісона, для зменшення симптоматики при кислотозалежній диспепсії, для попередження закиду шлункового соку в органи дихання (під час загальної анестезії).

Протипоказання

Протипоказання

Висока чутливість до будь-якого складника засобу. Не застосовувати разом з атазанавіром, дітям до 5 років та жінкам у період лактації.

Міри безпеки

Міри безпеки

Перш ніж розпочати терапію, потрібно впевнитися, що пацієнт не має злоякісних новоутворень, адже симптоматика може бути подібна до захворювань, що перелічені в розділі "Показання".

Через пригнічення виділення шлункової кислоти може погіршуватися всмоктуваність вітаміну В12, ця особливість має бути врахована якщо пацієнт лікується від кахексії.

Може збільшуватися кількість бактерій аж до виникнення запалень, викликаних сальмонелами та кампілобактерами. Це пов'язано зі зміною кислотності у шлунку.

Не перевищувати тривалість лікувального курсу, рекомендованого для дітей з хронічними захворюваннями.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітним призначають, якщо вірогідна шкода для плода значно менша за очікувану користь для матері.

Жінкам, у період лактації призначають, але на період терапії годування припиняють.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Омепразол не впливає, проте у пацієнта можуть виникнути побічні дії, серед яких запаморочення та порушення зорової функції. В такому випадку не варто прийматися за керування, щоб не наражати себе чи оточуючих на небезпеку.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Цілу капсулу треба ковтати до або під час їди, запиваючи малою кількістю води.

Пацієнтам, що старше 12 років:

Для терапії та попередження виразки шлунку чи дванадцятипалої кишки, гастродуоденальної ерозії, диспептичних симптомів, що виникли через прийом НПЗП: 1 капс, при потребі 2 капс, протягом 4-8 тижнів.

Лікування ураження Хелікобактер пілорі при виразці дванадцятипалої кишки проводиться на лише Омепразолом, до лікувальних схем включають амоксицілін, кларитроміцин та метронідазол.

Лікування ураження Хелікобактер пілорі при виразці шлунка: Омепразол 1 капс та 0,75-1 г амоксициліну двічі на добу, тривалість прийому 14 днів.

ГЕРХ: 1 капс на день протягом 4-8 тижнів. Якщо у пацієнта є резистентність до лікування, то застосовують 2 капс тривалістю 8 тижнів.

Для попередження закиду шлункового соку в органи дихання: 2 капс ввечері перед днем хірургічного втручання та за 2-6 год до застосування загальної анестезії.

Синдром Золлінгера-Еллісона: 3 капс вранці одноразово. При потребі можуть призначити 4-6 капс, але приймають таку кількість Омепразолу в два прийоми.

Диспепсія, що залежить від рівня кислоти шлунка: 1 капс раз на день тривалістю 2-4 тижні. Симптоми мають минути, якщо такого не трапляється, то потрібно звернутися до лікаря.

Діти.

Призначають дітям з п'ятирічного віку та вагою більше 20 кг. Для зручності застосування, капсулу Омепразолу можна розкрити та додати її вміст в йогурт або в яблучний сік (10 мл достатньо). Дитина має одразу випити цю суміш.

Терапевтична добова доза - 1 капс (при нагальній потребі може бути 2 капс). Приймається Омепразол раз на день, до або під час їди тривалістю 4-8 тижнів у випадку рефлюкс-езофагіту, 2-4 тижні у випадку закиду шлункового соку при ГЕРХ та печії.

Для знищення Хелікобактер пілорі у дітей вагою 30-40 кг, застосовують: 1 капс Омепразолу + 750 мг амоксиціліну + 7,5 мг/кг кларитроміцину - двічі на добу 7 діб поспіль.

Якщо вага сягає більше 40 кг, то: 1 капс Омепразолу + 1 г амоксиціліну + 0,5 г кларитроміцину - двічі на добу 7 діб поспіль.

Лікування проходить під ретельним контролем лікаря.

Передозування

Передозування

Виникають, якщо приймати дуже високі дози препарату. Симптоми такі ж, як при проявах побічних дій.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

- розлади роботи травної системи, коліт, біль у шлунку, стоматит, порушення метаболізму (гіпонатріємія, гіпомагніємія), гепатит, підвищення кількості печінкових ферментів, недостатність функції печінки.

- дисфункція роботи головного мозку, головний біль, порушення сприйняття органів чуття, розлади психіки.

- порушення складу крові.

- реакції гіперчутливості, гарячка, набряки, анафілактичний шок.

- спазм бронхів, респіраторні розлади.

- інтерстиціальний нефрит, гінекомастія.

- відчуття слабкості у м`язах, біль у суглобах та м`язах.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Виключають сумісне використання з препаратами, всмоктуваність яких змінюється відповідно до рівня шлункового рН, тому що така комбінація може як зменшувати (ітраконазол, кетоконазол, ерлотиніб, нелфінавір, азатінавір,) так і збільшувати (дигоксин) їх біодоступність та терапевтичну дію.

Омепразол являється інгібітором ферменту CYP2С19, одночасне застосування з препаратами: варфарин, цилостазол, фенітоїн, діазепам - провокує підвищення їх токсичності. З клопідогрелем навпаки - концентрація препарату падає.

Збільшується рівень саквінавіру і такролімусу в плазмі крові, якщо приймати ці засоби разом.

Омепразол також залежить від роботи печінкових ферментів, тому на його концентрацію впливають кларитроміцин та вориконазол (підвищують), рифампіцин та звіробій (знижують).

Сумісне застосування з усіма перерахованими засобами потребує або корекції дози або часового інтервалу між прийомами.

Термін придатності

Термін придатності

Придатний до вживання 3 роки.
зберігання

Умови зберігання

Температурний режим до 25 С, в сухому, недосяжному для дітей місці.
Упаковка

Упаковка

30 капсул в картонній упаковці.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

За рецептом.