Нівабекс інструкція по застосуванню

Нівабекс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Нівабекс сироп по 125 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4538/01/01 від 23.05.2006. Наказ № 309 від 23.05.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

5 мл сиропу містять: галантаміну гідроброміду 2,5 мг; тіаміну гідрохлориду (вітаміну В1) 7,5 мг, рибофлавіну натрію фосфату (вітамін В2) 3 мг, піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 5 мг, нікотинаміду (вітамін РР) 25 мг, кальцію пантотенату 25 мг;допоміжні речовини: сорбітол, кислота лимонна безводна, натрію моногідрофосфат додекагідрат, бензойна кислота, унітіол, гліцерил, етанол 96% (7,39 об.%), есенція малинова, вода очищена.

Виробник:

Софарма, АТ, Болгарія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при деменції.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Галантамін є вегетотропним лікарським засобом групи парасимпатикоміметиків непрямої дії (антихолінестеразний засіб). Він є активно зворотним інгібітором ацетилхолітестерази і підвищує чутливість постсинаптичної мембрани до ацетилхоліну. Полегшує проведення збудженняу нейром’язових синапсах і відновлює нейром’язову провідність, коли вона блокована недеполяризуючими нейром’язовими блокаторами. Галантамін проникає через гематоенцефалічний бар’єр, полегшує провідність імпульсів у центральній нервовій системі і посилює процеси збудження. Підвищує тонус гладкої мускулатури і посилює секрецію травних залоз, спричиняє звуження зіниці. Діє як антагоніст морфіну і його структурних аналогів по відношенню до пригнічувального впливу на дихальний центр.Вітамін В1 після його перетворення у пірофосфат бере участь як кофермент у метаболізмі вуглеводнів, протеїнів і синтезі нуклеїнових кислот. Впливає на проведення нервових імпульсів у синапсах.Рибофлавін (вітамін В2) входить до складу простетичної групи ряду окислювальних ферментів і бере участь в обміні вуглеводнів, білків і жирів, покращує дихання клітини. Має значення для нормального функціонування ока, слизових оболонок і шкіри, бере участь в утворенні гемоглобіну і сприятливо впливає на функціональний стан нервової системи. До складу вітаміну В6 входять три піридинові похідні, які перетворюються в організмі у піридоксал-5-фосфат. Останній відіграє роль коферменту амінокислотних декарбоксилаз, амінотрансфераз і деяких гідролаз. Бере участь у синтезі біогенних моноамінів, в метаболізмі триптофану і гістаміну. Є необхідним для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи, шкіри і органів травлення.Нікотинова кислота (вітамін РР) і її амід входять до складу кодегідраз і таким чином вони беруть участь у обміні вуглеводнів (стимулюють використання глюкози клітиною), азотистих речовин, беруть участь у переносі фосфору. Нікотинова кислота має гіпохолестеринемічну активність. Вона сприяє нормальному функціонуванню шлунково-кишкового тракту, шкіри і нервової системи.Пантотенова кислота (вітамін В5) і її кальцієва сіль, яка застосовується з лікувальною метою, входять до складу коферменту А. Бере участь в обміні вуглеводнів і жирів і в синтезі ацетилхоліну, стимулює утворення кортикостероїдів, впливає на засвоєння глюкози.Препарат покращує функціональний стан центральної і периферичної нервової системи, процеси обміну речовин у організмі, включаючи нервову систему. Нівабекс® регулює функціональний стан травного тракту, жовчно-ниркової і сечовивідних шляхів.Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження препарату не проводилися.

Показання до застосування:

Неврити, міопатії, міастенія гравіс, прогресуюча м’язова дистрофія, дитячі церебральні паралічі, пологові паралічі, нічне сечовипускання.

Особливості застосування:

Під час лікування хворих з нирковою недостатністю Нівабекс® слід застосовувати з обережністю і у нижчих дозах.У разі виникнення побічної дії під час лікування Нівбексом® або при передозуванні слід зменшити добову дозу або припинити лікування на 2-3 доби, після чого продовжувати у більш низьких дозах.Прийом препарату не рекомендований під час вагітності та в період годування груддю.Препарат з обережністю слід застосовувати під час керування транспортними засобами і роботі з автоматизованими механізмами, оскільки можливе виникнення таких побічних дій, як порушення зору, запаморочення і сонливістьДо складу цього лікарського засобу входить сорбітол. При застосування відповідно до вказівок по дозуванню з кожною дозою до організму потрапляє до 2 г сорбітолу. Це є неприйнятним для осіб з вродженою непереносимістю фруктози. Може спричинити подразнення шлунку і пронос.Бензойна кислота слабко подразнює шкіру, очі і слизові оболонки. Вона може підвищити ризик розвитку жовтухи у новонароджених.Препарат з обережністю слід застосовувати пацієнтам із утрудненим сечовипусканням або після нещодавно перенесеної операції на передміхуровій залозі, а також при операціях під загальним наркозом.Цей препарат містить 7,39 об. % етанолу. Кожна доза (5 мл) містить до 0,3 г алкоголю. Це є небезпечним для хворих із захворюваннями печінки, епілепсією, ураженнями або захворюваннями мозку, а також для вагітних і дітей. Алкоголь може змінити або посилити дію інших лікарських засобів.

Спосіб застосування та дози:

Дозуванні і тривалість лікування Нівабексом® обов’язково встановлюються лікарем залежно від ступеня вираженості симптомів захворювання і індивідуальної реакції хворого до призначеного лікування.Препарат призначають у таких дозах:Дітям: від 12 до 14 років – 4 рази по 5 мл.Дітям старше 14 років і дорослим – 3 рази по 10 мл.Препарат слід приймати через годину після їжі.Курс лікування триває 1-2 місяці, а при дегенеративних захворюваннях центральної нервової системи до 1 року.

Передозування:

При передозуванні лікарським засобом спостерігаються ефекти підвищеного збудження парасимпатичної нервової системи: нудота, блювання, колікоподібні спазми в животі, діарея, уповільнена серцева частота, зниження кров’яного тиску, спазм бронхів, а у більш тяжких випадках – судоми, кома і посилена секреція. При передозуванні пероральною формою рекомендується промивання шлунку, а у разі необхідності – монітор ний контроль дихальної і серцево-судинної системи. Як антидот можна використовувати атропін.

Побічні дії:

При правильному дозуванні препарат добре переноситься. При застосуванні більш високих доз або індивідуальній підвищеній чутливості до галантаміну можуть виникнути нудота, блювання, діарея, болі у животі, підвищене слиновиділення, пітливість, анорексія (психічне захворювання з великою втратою маси тіла), стомлюваність, сонливість. З боку нервової системи – головний біль, запаморочення, збудливість, нервовість, порушення зору. Рідше спостерігаються такі побічні дії як безсоння, риніт, брадикардія (уповільнення серцевої частоти) і інфекція сечовивідних шляхів.Зрідка може розвинутися клінічна картина непереносимості вітаміну В1, яка проявляється загальним неспокоєм і збудливістю, відчуттям страху, тремтінням, головним болем, судомами, безсонням.Вітамін В6 може викликати реакції підвищеної чутливості, запаморочення, судоми і інші скарги при застосуванні більш високих доз, які зникають після припинення лікування.Нікотинамід може викликати відчуття припливу крові до голови, печіння, свербіж і почервоніння окремих ділянок шкіри, в основному обличчя, шиї, грудей і рук, серцебиття, гіпотензію.

Лікарська взаємодія:

Галантамін протидіє морфіну і його аналогам по відношенню до їх пригнічую чого ефекту на дихальний центр. Між галантаміном і М-холіноблокаторами (атропін, гоматропін), недополяризуючими міорелаксантами (турбокурарин та ін.), хініном і новокаїнамідом існують антагоністичні взаємодії. Аміноглікозидні антибіотики (гентаміцин, амікацин) можуть послабити терапевтичний ефект галантаміну при міастенії гравіс. Дія нейром’язових блокаторів (суксаметоній) може подовжитись при одночасному застосуванні з галантаміном.Симетидин може підвищити концентрацію галантаміну.CYP2D6 і CYP3A4 є ферментами, які беруть участь в метаболізмі галантаміну. Хіні дин, пароксетин, флуоксетпин пригнічують CYP2D6, а кетоконазол, ретровір, еритроміцин пригнічують фермент CYP3A4, таким чином вони можуть впливати на метаболізм галантаміну і можуть призвести до підвищення його плазмової концентрації.Вітамін В6 можна застосовувати у комбінації з іншими вітамінами і мінералами. Пероральні контрацептиви можуть збільшити необхідність організму у вітаміні В6. Вітамін В6 зменшує антипаркінсонічний ефект леводопи, але у дозі до 5 мг Вітамін В6 можна застосовувати разом з леводопою. Препарат не впливає на ефекти нових антипаркінсонічних лікарських засобів медопар і сінемет. Циклозерин і метотрексат знижують рівень Вітаміну В6 в крові. Ізоніазид або пеніциламін можуть призвести до анемії або периферичних невритів, діючи як антагоністи Вітаміну В6, підвищуючи його виділення через нирки.Хлорпромазин збільшує виділення Вітаміну В2 з сечею. Пробенецид збільшує дію Вітаміну В2.Термін придатності – 2 роки. Термін придатності після першого відкриття упаковки – до 1 місяця.

Форма випуску / упаковка:

Сироп у флаконах темного скла по 125 мл. Флакон у картонній коробці з мірною ложкою або мірним стаканчиком.Виробник.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: фізико-хімічні властивості:  ;АдресаБолгарія, м. Софія, Ілієнське шосе,16.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Нівабекс
Виробник:Софарма, АТ, Болгарія
Форма випуску: Сироп у флаконах темного скла по 125 мл. Флакон у картонній коробці з мірною ложкою або мірним стаканчиком.Виробник.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4538/01/01 від 23.05.2006. Наказ № 309 від 23.05.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

5 мл сиропу містять: галантаміну гідроброміду 2,5 мг; тіаміну гідрохлориду (вітаміну В1) 7,5 мг, рибофлавіну натрію фосфату (вітамін В2) 3 мг, піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 5 мг, нікотинаміду (вітамін РР) 25 мг, кальцію пантотенату 25 мг;допоміжні речовини: сорбітол, кислота лимонна безводна, натрію моногідрофосфат додекагідрат, бензойна кислота, унітіол, гліцерил, етанол 96% (7,39 об.%), есенція малинова, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при деменції.
Код АТС:N06DA04 - Галантамін
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Дієтолог пояснив, як пити яблучний оцет, щоб схуднути
Яблучний оцет традиційно додають у салатні заправк...
NASA: сансевієрія найкраще рослин очищає повітря від токсинів
Сансевієрія, або тещин язик, є популярною кімнатно...
Реклама