Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Гавіскон інструкція (Gaviscon) - Адаптована інструкція

Склад

Склад

Активні субстанції: 250 мг натрію альгінату, 133,5 мг натрію бікарбонату, 80 мг кальцію карбонату в 5 мл суспензії.

Решта компонентів доповнені карбомером 974Р, метилпарабеном (Е 218), пропілпарагідроксибензоатом (Е 216), натрію сахарином, маслом м'яти перцевої, натрію гідроксидом, водою очищеною.

Лікарська форма

Лікарська форма

Випускають у формі суспензії для перорального прийому.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво: Реккітт Бенкизер Хелскер (ЮКей) Лімітед. Денсом Лейн, Східний Йоркшир, Халл, HU8 7DS, Великобританія.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Антациди. Противиразкові препарати.

властивості

Фармакологічні властивості

Прийнятий всередину Гавіскон суспензія утворює на поверхневому слизовому покрові шлунка захисну гелеву плівку альгінової кислоти з нейтральним Рh, час протективної дії якої триває до 4 годин. Має позитивну дію при початкових стадіях кислотозалежних захворювань, як додатковий засіб при терапії антисекреторними л/з, для усунення або зниження інтенсивності печії або ретростернального болю, болю в епігастрії. Слід підкреслити, що згідно з сучасними поглядами, антациди не є препаратами вибору при більшості кислотозалежних захворювань, вони використовуються в якості засобів симптоматичної дії з більш швидким (у порівнянні з препаратами-регуляторами шлункової секреції), але менш тривалим ефектом.

Показання

Показання

Шлунково-стравохідний рефлюкс, печія, в тому числі у вагітних.

Протипоказання

Протипоказання

Гіперсенситивність до компонентів Гавіскону.

Міри безпеки

Міри безпеки

Не слід продовжувати лікування більше 7 днів якщо відсутнє покращення течії. Пацієнтам із застійною серцевою або нирковою недостатністю, які дотримуються низькосольової дієти, необхідно пам'ятати, що 10 мл Гавіскону містять 141 мг (6,2 ммоль) натрію. Призначення л/з пацієнтам з підвищеним рівнем кальцію в крові, при нирково-кам'яній хворобі рецидивуючого перебігу, вимагає ретельного контролю та обережності, так як в 10 мл препарату міститься 160 мг кальцію. При нирковій недостатності в обов'язковому порядку необхідно проводити моніторинг рівню кальцію, магнію, калію в крові.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

В результаті клінічних досліджень за участю вагітних і даних подальшого спостереження, в період лактації не виявлено негативних наслідків на перебіг вагітності і в подальшому на стан здоров'я дитини. Гавіскон дозволений до застосування у даної категорії пацієнток під лікарським наглядом.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

В ході вивчення впливу ЛЗ на швидкість реагування, концентрацію уваги негативної дії виявлено не було.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Якщо лікар не рекомендує по-іншому, то середні дозування для дорослих і підлітків по 2-4 чайних ложки, дітям від 6 до 12 років - по 1-2 чайних ложки після кожного прийому їжі і перед сном.

Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози. Тривалість терапії до 7 днів. При відсутності позитивної динаміки або, навпаки, якщо спостерігається погіршення стану - слід звернутися за консультацією до фахівця.

Гавіскон дітям до 6 років не призначають.

Передозування

Передозування

Повідомлень про випадки передозування немає. Якщо випадково прийнята велика доза Гавіскону можливе здуття живота. Специфічних заходів вживати не потрібно.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

Потрібно відзначити хорошу переносимість для препарату. Побічні ефекти рідкісні і представлені алергічними реакціями різного ступеня тяжкості, аж до анафілактичного шоку. Також відзначаються порушення функції органів травлення у вигляді здуття живота, запорів, рідко проявами з боку органів дихання (бронхоспазм).

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Рекомендується витримувати часовий інтервал більше 2 годин між прийомом суспензії Гавіскон і таких препаратів як Н2-антигістамінні, тетрациклін, дігоксин, фторхінолони, солі заліза, кетоконазол, нейролептики, тироксин, пеніциламін, бета-блокатори, глюкокортикоїди, хлорохін, бісфосфонати і естрамустин.

Термін придатності

Термін придатності

До 2 років. У відкритому вигляді - до 6 місяців.
зберігання

Умови зберігання

При температурі до 30 ° С без можливості доступу дітям. Не заморожувати.
Упаковка

Упаковка

Банки з помаранчевого скла містять по 150 і 300 мл суспензії.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Безрецептурний препарат.