Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Гастал інструкція (Gastal) - Адаптована інструкція

Склад

Склад

Активні субстанції: алюмінію гідроксиду магнію карбонату - 450 мг, висушеного гелю, магнію гідроксиду 300 мг.

Решта компонентів представлені манітом, сорбітом, лактозою, крохмалем кукурудзяним, натрію цикламатомом, сахарином натрію, тальком, магнію стеаратом, ароматизатором м'ятним.

Лікарська форма

Лікарська форма

Випускають у формі таблеток для розсмоктування.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво: ТОВ Тева Оперейшнз Поланд, вул. Могільська 80, 31-546 Краків, Польща.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Антациди. Противиразкові засоби комбінованого складу.

властивості

Фармакологічні властивості

Лікувальна дія препарату забезпечується за рахунок компонентів, що входять до складу. Швидка і тривала нейтралізація HCl забезпечується за рахунок карбонату кальцію.

Солі алюмінію мають кислотонейтралізуючу, обволікуючу, адсорбуючу дію.

Гастал позитивно впливає при початкових стадіях кислотозалежних захворювань, як додатковий засіб при терапії антисекреторними препаратами, для усунення або зниження інтенсивності печії або ретростернального болю, болю в епігастрії.

Нейтралізуюча дія соляної кислоти забезпечується і за рахунок магнію гідроксиду, який не всмоктуючись в кишечнику чинить ще й проносну дію.

Відмінною особливістю Гасталу є пригнічення активності інших агресивних чинників, що викликають шлункові розлади, таких як пепсин, ізолецитин і жовчні кислоти.

Показання

Показання

У ролі симптоматичний засіб при виразкових дефектах шлунково-кишкового тракту, рефлюкс-езофагіті, діафрагмальній грижі, гастритах.

Протипоказання

Протипоказання

Наявність гіперсенситивності до складових, тяжкої ниркової недостатності, хвороби Альцгеймера; гіпофосфатемії; звичних запорів, хронічної діареї, важких болів у животі не уточненого генезу.

Міри безпеки

Міри безпеки

Не бажано приймати Гастал без рекомендації лікаря і продовжувати лікування більше 10 днів при відсутності позитивної динаміки. Погіршення стану вимагає додаткового обстеження з метою уточнення діагнозу та корекції схеми терапії. Хворого повинні насторожити такі симптоми як: дискомфорт в черевній порожнині, утруднення під час ковтання їжі, зменшення ваги, порушення травлення, яке з'явилося вперше. В даному випадку необхідно невідкладно звернутися до лікаря.

З особливою обережністю призначати пацієнтам похилого віку або на тлі ниркової недостатності, так як компоненти препарату викликають уповільнення моторики кишківника з подальшим розвитком закрепів, які можуть стати причиною виникнення непрохідності кишківника.

Необхідно пам'ятати, що хоч алюміній, що міститься в препараті, в цілому всмоктується погано в шлунково-кишковому тракті, тривалий прийом препарату, особливо у високих дозах, стимулює прогресування резорбтивних процесів в кістковій тканині супроводжується гіперурикемією і підвищенням ризику остаомаляції.

У пацієнтів з нирковою недостатністю високий ризик підвищення в крові рівню алюмінію і магнію, що ускладнюється енцефалопатією, деменцією, мікроцитарною анемією.

За рахунок вмісту незначної кількості лактози в складі препарату не рекомендований хворим з непереносимістю цих компонентів.

Бажано приймати таблетки Гастал через годину після їжі, так як це сприяє подовженню тривалості дії.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Через обмежену можливість спостереження за вагітностями на тлі прийому препарату не можна виключити ймовірність тератогенного впливу. Гастал при вагітності призначають тільки під суворим лікарським контролем з урахуванням можливих ризиків для плоду. Так як складові препарату суттєво впливають на роботу шлунково-кишкового тракту (можуть викликати і діарею, і запори) важливо утримуватися від тривалого прийому, перевищення рекомендованих доз.

Внаслідок відсутності переконливих даних про безпеку застосування ЛЗ при лактації, необхідно відмовитися від його прийому.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

В ході вивчення впливу ЛЗ на швидкість реагування, концентрацію уваги негативної дії виявлено не було. Дітям до 6 років Гастал не рекомендований до застосування.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Дозування дорослим і підліткам 4-8 таб/добу через 1 годину після їжі і перед сном. Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози. Лікування тривалістю до 4 тижнів. При сильній печії або больовому синдромі можливий додатковий прийом препарату. Для дітей у віці від 10 до 18 років дозування скорочують в два рази.

Тривалість терапії до 2 тижнів.

Діти у віці від 6 до 12 років по 1 таблетці 4 рази на добу, не більше 4 таблеток на добу.

Таблетки Гастал приймають повільно розсмоктуючи.

Передозування

Передозування

Після прийому високих доз можливий розвиток нудоти, блювоти, зниження апетиту, діареї, запору.

Тривалий прийом високих доз Гасталу може ускладнюватися гіпофосфатемією, гипокальціємією, гіперкальціурією, м'язовою слабкістю, зниженням сухожильних рефлексів, підвищеною стомлюваністю, аритмією, остеомаляцією, остеопорозом, гіпермагніємією, гіпералюмінемією, енцефалопатією, нефрокальцинозом.

У разі розвитку метаболічного алкалозу: зміною настрою або розумової активності, онімінням або болем в м'язах, нервозністю і підвищеною стомлюваністю, уповільненням дихання, неприємними смаковими відчуттями.

У разі підозри на передозування дезінтоксикаційна терапія, заходи направлені на прискорення виведення Гасталу.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

В цілому потрібно відзначити хорошу переносимість. Побічні явища рідкісні і представлені алергічними реакціями різного ступеня тяжкості: висипом, свербінням шкіри, кропив'янкою, набряком і анафілаксією. Також відзначаються порушення функції органів травлення у вигляді відсутності апетиту, диспепсії, нудоти, дискомфорту в шлунку, послаблення стільця або запорів.

Необхідно відзначити, що для солей алюмінію не є характерним системність дії на організм через погане всмоктування. Але тривалий прийом високих доз препарату може провокувати зниження вмісту фосфору в організмі з подальшою резорбцією кісткової тканини і підвищенням ризику остеомаляції. Прийом Гасталу пацієнтами з нирковою недостатність часто супроводжується підвищенням в плазмі крові рівнів алюмінію і магнію, що може призводити до розвитку енцефалопатії, деменції, міцкроцітарной анемії.

Гідроксид алюмінію може бути небезпечним для пацієнтів з порфірією, які отримують гемодіаліз.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Рекомендується витримувати часовий проміжок більше 2 годин між прийомом таблетки Гастал і протитуберкульозними, Н2-антигістамінними, етамбутолом, ізоніазидом, атенололом, метопрололом, пропранололом, хлорохіном, циклонами, діфлунізалом, дигоксином, дифосфонатами, фексофенадином, залізом (солями), фторхінолонами, натрію фторидом, ГКС препаратами, індометацином, кайексалатом, кетоконазолом, ланзопразолом, лінкозамідами, фенотіазинами, нейролептиками, тироксином.

Гастал здатний збільшувати всмоктування леводопи, ацетилсаліцилової і налідиксової кислоти.

З обережністю поєднувати з саліцилатами тому що можливе посилення їх виведення внаслідок олужнювання сечі.

Препарат може викликати зменшення всмоктування фолієвої кислоти.

Термін придатності

Термін придатності

До 3 років.
зберігання

Умови зберігання

При температурі не вище 25 ° С без можливості доступу дітям.
Упаковка

Упаковка

У коробці міститься 5 або 10 блістерів по 6 таблеток в кожному.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Без рецепта.