Флюр-Э-Дэй инструкция по применению

Флюр-Э-Дэй фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Флюр-Э-Дэй таблетки жев. по 2,21 мг №120 во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5057/01/01 от 12.04.2017. Приказ № 424 от 12.04.2017
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: натрію фторид;1 таблетка містить натрію фториду 2,21 мг, що еквівалентно 1 мг фтору;допоміжні речовини: ксиліт, сорбіт (Е 420), ароматизатор вишневий штучний, магнію стеарат, ароматизатор малиновий.

Производитель:

Фармасайнс Инк., Канада

Фармакотерапевтическая группа:

Мінеральні добавки. Препарати фтору. Натрію фторид.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Іони фтору накопичуються в організмі, переважно у тканинах зубів і кісток, створюючи слабкорозчинні фторапатити. Фтор стимулює мінералізацію твердих тканин зуба, сприяє визріванню і затвердінню зубної емалі, а також її стійкості до дії кислоти, зменшує продукування кислоти бактеріями і спричиняє бактерицидну дію щодо мікроорганізмів, які спричиняють карієс зубів, гальмує утворення молочної кислоти з вуглеводів, стимулює остеобласти і поповнює дефіцит фтору в організмі. Фториди можуть також сприяти ремінералізації декальцинованої зубної емалі і чинити бактерицидну дію у відношенні до мікроорганізмів, які спричиняють карієс зубів. Найважливішим компонентом їжі, котрий впливає на хімічний склад зубів, є іони фтору. Природним джерелом фтору є питна вода. Оптимальний рівень фтору у воді встановлено 0,0001 %. Якщо вода має нижчий рівень фтору, спостерігається збільшення випадків розвитку карієсу, а при завищеному – випадки розвитку плямистої емалі (флюорозу).Фармакокінетика.Спостереження за дітьми, які пили фторовану воду (0,0001 %) до 10 років, показали відсутність побічної дії на ріст, загальний стан організму та стан кісткової тканини. Фториди у розчині або у вигляді швидкорозчинних солей легко і майже повністю абсорбуються зі шлунково-кишкового тракту, накопичуються у зубах і кістках, виводяться нирками. Час досягнення максимальної концентрації у крові становить 30-60 хвилин.

Показания к применению:

У складі комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей віком від 6 до 14 років для профілактики карієсу і для покращання формування твердих тканин постійних зубів.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до натрію фториду або до будь-якого компонента препарату.Концентрація фтору у питній воді понад 0,7 мг/л. Тяжкі захворювання печінки та нирок, загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Порушення функції підшлункової залози.

Особенности применения:

Не збільшувати вказані дози препарату, оскільки натрію фторид при передозуванні може мати токсичну дію на організм. В осіб із захворюваннями крові потрібен контроль складу крові. Препарат застосовувати за призначенням лікаря–стоматолога, який враховує вміст фтору у воді даного населеного пункту, особливо це стосується сільського населення, де користуються водою з криниці. Дітям слід приймати препарат під наглядом батьків для попередження передозування.Надмірне застосування фтору спричиняє флюороз зубів. Щоб уникнути флюорозу, бажано регулярно проводити стоматологічний огляд зубів у дитини не рідше 1 разу на 3 місяці.При прийомі натрію фториду під час їди або з молоком зменшується всмоктування препарату.Препарат містить сорбіт, отже якщо у дитини встановлена непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Дослідження не проводили. Препарат рекомендований для застосування дітям.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат призначений для застосування у педіатричній практиці.

Дети:

Не застосовувати препарат дітям до 6 років.Для дітей віком до 2 років існують спеціальні лікарські форми натрію фториду у вигляді розчину, дітям віком від 2 до 6 років варто застосовувати таблетки із меншим дозуванням або розчин.

Способ применения и дозы:

Препарат застосовувати перорально. Доза препарату залежить від віку дитини і концентрації фтору у воді (призначати при вмісті фтору у воді менше 0,7 мг/л). Звичайні дози: дітям віком від 6 до 14 років по 1 таблетці на добу.Препарат приймати після їди щодня 1 раз на добу, краще увечері після чищення зубів. Таблетку необхідно повільно розжувати і запити водою. Рекомендується приймати протягом не менше 250 днів, щороку (до 14 років).

Передозировка:

При передозуванні препаратом спостерігаються такі симптоми: випорожнення чорного кольору, домішки крові у блювотних масах, діарея, сонливість, запаморочення, підвищена слинотеча, нудота або блювання, поверхневе дихання, біль або спазми у шлунку, тремтіння, підвищена збудливість, сльозотеча, слабкість. Для надання допомоги потерпілому промити шлунок 1-5 % розчином кальцію хлориду або 0,15 % розчином кальцію гідроксиду (для осадження фторидів), призначати сольові проносні (натрію сульфат) і діуретичні препарати. Після промивання шлунка для зменшення абсорбції фторидів застосовувати алюмінію гідроокис. Вводити повільно внутрішньовенно 10-20 % розчин кальцію глюконату, призначати вітамінні препарати, проводити симптоматичну терапію, гемодіаліз.Хронічне передозування. Надлишок фторидів, що утворюється в організмі при тривалому застосуванні великих кількостей натрію фториду, індукує флюороз кісток і зубів. При цьому відбувається збільшення щільності кісток, кальцифікація зв’язок і сухожиль. Ці порушення проявляються в обмеженні рухливості, деформації і болючості суглобів, потемнінні емалі зубів, появі плям на емалі зубів.Згідно з клінічними даними, летальний результат у дорослих людей можливий при застосуванні натрію фториду в разовій дозі від 5 до 10 г. Однак серйозні отруєння мають місце вже при дозі менше 1 г. У дітей ця доза становить 5 мг на 1 кг маси тіла. Симптоми передозування: солоний або мильний присмак у роті, біль у животі, непритомність; у більш тяжких випадках: гіпокальціємія, гіпомагніємія, гіперкаліємія, гіперефлексія, судоми, аритмія, шок, зупинка дихання, серцева недостатність.

Побочные действия:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи дерматит; кропив’янка, алергічні реакції.З боку ендокринної системи: можливі прояви гіпотиреозу.З боку шкіри та слизистої: стоматит, утворення виразок у роті, дерматит, гіперемія шкіри.З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, диспептичні явища.З боку опорно-рухового апарату: біль у ногах та суглобах.Загального характеру: підвищена стомлюваність, скарги на головний біль.Інші: хронічна токсичність у вигляді флюорозу зубів та підвищеній щільності кісток.

Лекарственное взаимодействие:

Препарат не рекомендується призначати одночасно з препаратами, які містять кальцій, тому що знижується абсорбція натрію фториду.

Срок годности:

4 роки.

Условия хранения:

Зберігати у щільно закритому флаконі у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 120 таблеток у флаконах.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Флюр-Э-Дэй
Производитель:Фармасайнс Инк., Канада
Форма выпуска: По 120 таблеток у флаконах.
Регистрационное удостоверение:№ UA/5057/01/01 от 12.04.2017. Приказ № 424 от 12.04.2017
МНН:Sodium fluoride
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: натрію фторид;1 таблетка містить натрію фториду 2,21 мг, що еквівалентно 1 мг фтору;допоміжні речовини: ксиліт, сорбіт (Е 420), ароматизатор вишневий штучний, магнію стеарат, ароматизатор малиновий.

Фармакологическая группа:Мінеральні добавки. Препарати фтору. Натрію фторид.
Код АТХ:A01AA01 - Натрия фторид
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Лечение синусита в домашних условиях
Как лечить синусит домаПрофилактика синусита в дом...
Реклама
Препарат от диабета предотвращает развитие инфаркта в каждом третьем случае: исследование
Метформин используют для лечения сахарного диабета...
5 симптомов, которые указывают на раннее развитие рассеянного склероза
Рассеянный склероз (РС) обычно диагностируется в в...
Реклама