Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Фармацитрон форте інструкція (Pharmacitron forte)

Склад

Склад

Діючі речовини - парацетамол 0,65 г, фенілефрину гідрохлорид 10 мг, феніраміну малеат 20 мг, к-та аскорбінова 50 мг.

Допоміжні компоненти: лимонна к-та, штучний лимонний ароматизатор, барвник жовтий D&C №10 (Е104), барвник червоний FD&C №40 (Е129), кремнію діоксид, сахароза, цукор, МКЦ, повідон.

Лікарська форма

Лікарська форма

Форма випуску: порошок для прийому per os свіжоприготованого розчину.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво: Фармасайнс Інк. 6111 Рояомаунт Авеню, 100, Монреаль, Квебек Н4Р 2Т4, Канада.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Анальгетики. Антипіретики. Протизапальні. Без психоаналептиків.

властивості

Фармакологічні властивості

Анальгетична і антипіретична дія досягається за рахунок вдалої потенціюючої взаємодії складових ЛЗ. Анальгезія здійснюється за рахунок блокування парацетамолом проведення больових імпульсів. Зменшення проникності стінки дрібних судин під дією Феніраміну малеату призводить до зменшення сльозотечі, свербежу очей і носу. Стимуляція фенілефрином гідрохлоридом α-адренорецепторів призводить до зменшення набряку слизового епітелію носових ходів. Аскорбінова кислота підвищує стійкість організму.

Показання

Показання

Застосовується для симптоматичної терапії грипу і ГРВІ: головного болю, артралгії, гіпертермії, ознобу, ускладненого носового дихання, ринореї, м'язових болів.

Протипоказання

Протипоказання

Гіперчутливість до інгридієнтів Фармацитрону Форте. Виражена дисфункція печінки і нирок, анемія, лейкопенія, бронхіальна астма, глаукома, тромбофлебіт, цукровий діабет, епілепсія, артеріальна гіпертензія, гіперфункція щитоподібної залози, збільшення передміхурової залози з порушенням відтоку сечі, алкоголізм.

Не призначається дітям до 14 років.

Міри безпеки

Міри безпеки

Не поєднувати з ЛЗ, що застосовуються для терапії застуди. Фармацитрон Форте не рекомендується пацієнтам з наявністю непереносимості фруктози і галактози, може провокувати загострення ІХС. У разі одночасного прийому антикоагулянтів і дезагрегантів, обов'язково проконсультуватися у лікаря перед прийомом Фармацитрону Форте. Барбітурати знижують жарознижуючу дію препарату.

Фенірамін посилює дію атропіну, спазмолітиків, антидепресантів і пригнічує дію антикоагулянтів. Лікарський засіб не рекомендовано приймати увечері через стимулюючий вплив аскорбінової кислоти на синтез кортикостероїдів в надниркових залозах і можливого підйому АТ.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовується.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Бажано тимчасово утриматися від водіння.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Розчинений в 200 мл води порошок Фармацитрону Форте приймають перорально з інтервалом у 4 години. Добова доза - 3 пакети. За відсутності ефекту впродовж 3 днів слід проконсультуватися у фахівця.

Передозування

Передозування

Впродовж першої доби прийому Фармацетрину Форте може з'явитися диспепсія, абдомінальний біль, блідість лиця. Підвищені дози парацетамолу викликають порушення сну, орієнтації, збудження, запаморочення, гостре запалення підшлункової залози, аритмії. Доза парацетамолу більше 10 г (150мг/кг маси тіла дитини) призводить до розвитку гострої недостатності печінки, коми та смерті. Доза вище за 5 г парацетамолу у хворих, що постійно приймають карбамазепін, фенобарбітал, рифампіцин, алкоголь або з наявною ВІЛ-інфекцією, викликає зміни в печінці. Симптоми печінкової недостатності проявляються у вигляді метаболічного ацидозу. Тривалий прийом високих доз призводить до зниження кількості еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів, гранулоцитів.

Передозування фенілефрином - проявляється гіпергідрозом, тремором, судомним синдромом, дратівливістю, головним болем, запамороченням, сонливістю.

Передозування феніраміном призводить до сухості шкірних покровів і слизових оболонок, підвищення температури тіла, мідріазу, зниження АТ, ЧСС, колапсу. У перші 6 годин появи симптомів інтоксикації потрібно обов'язково промити шлунок, прийняти метіанін, цистеамін або N- ацетилцистеїн.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

Підвищення печінкових ферментів, дерматит, кропив'янка, анафілаксія, інтерстиціальний нефрит, ГНН, головний біль, запаморочення, дратівливість, страх, марення, галюцинації, депресії, загострення симптомів глаукоми, сухість слизових очей, гіпоглікемія. Гематологічні порушення: анемія, зниження кількості тромбоцитів, агранулоцитоз. При гіперсенсибілізації до аспірину в анамнезі – бронхоспазм.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Фармацитрон Форте підвищує протизгортаючу дію варфарина і зменшує активність сечогінних. Барбітурати, карбамазепін та ізоніазид посилюють гепатотоксичність парацетамолу. У хворих, що приймають серцеві глікозиди, Фенілефрин підвищує частоту розвитку інфаркту міокарду. Поєднання фенілефрину з інгібіторами моноаміноксидази призводить до гіпертензії, знижує активність β-адреноблокаторів. Фенірамін потенціює активність атропіну, спазмолітиків, антидепресантів, ЛЗ для лікування хвороби Паркінсона. Одночасний прийом снодійних, барбітуратів, нейролептиків, транквілізаторів, анестетиків посилює їх седативний вплив.

Термін придатності

Термін придатності

Зберігається впродовж 3 років.
зберігання

Умови зберігання

При температурному режимі до 30°C без можливості доступу дітей.
Упаковка

Упаковка

Картонна упаковка з 10 пакетиками по 23 г порошку.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Не є рецептурним препаратом.