Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Фармацитрон інструкція (Pharmacitron)

Склад

Склад

Діючі компоненти:

Парацетамолу - 0,5 г, фенілефрину гідрохлорид - 10 мг, феніраміну мале ату - 20 мг, к-та аскорбінова- 50 мг.

Допоміжні компоненти: лимонна к-та, штучний лимонний ароматизатор, барвник жовтий D&C №10 (Е104), барвник червоний FD&C №40 (Е129), кремнію діоксид, сахароза, цукор.

Лікарська форма

Лікарська форма

Форма випуску: порошок для приготування розчину для вживання per os.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво: Фармасайнс Інк. 6111 Рояомаунт Авеню, 100, Монреаль, Квебек Н4Р 2Т4, Канада.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Анальгетики. Антипіретики.

властивості

Фармакологічні властивості

Анальгетичний і антипіретичний ефект досягається за рахунок вдалої потенціюючої взаємодії складових ЛЗ. Болезаспокійлива дія препарату здійснюється за рахунок блокування парацетамолом больових імпульсів. Зменшення проникності стінки дрібних судин під дією Феніраміну малеату призводить до зменшення сльозотечі, свербежу очей та носу. Стимуляція Фенілефрином гідрохлоридом α-адренорецепторів призводить до зменшення набряку слизових оболонок носу.

Показання

Показання

Застосовується для симптоматичної терапії грипу і гострих вірусних захворювань з головним болем, артралгіями, гіпертермією, ознобом, порушенням носового дихання, ринореєю, м'язовими болями.

Протипоказання

Протипоказання

Гіперчутливість до складників Фармацитрону. Виражена дисфункція печінки і нирок, анемія, лейкопенія, бронхіальна астма, глаукома, тромбофлебіт, цукровий діабет, епілепсія, артеріальна гіпертензія і тиротоксикоз, збільшення простати з порушенням відтоку сечі, алкоголізм.

Діти, котрим ще не виповнилося 14 років.

Міри безпеки

Міри безпеки

Не поєднувати з ЛЗ, що застосовуються в терапії застуди.

Фармацитрон не рекомендований хворим з наявністю непереносимості фруктози і галактози, може провокувати загострення ІХС. У разі одночасного прийому антикоагулянтів або дезагрегантів, обов'язково проконсультуватися з лікарем перед прийомом Фармацитрону.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовується.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Через ймовірну сонливість рекомендовано тимчасово утриматися від водіння.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Порошок Фармацитрону, розчинений у воді, приймають перорально кожні 4 години. Добова доза - 3 пакети. За відсутності ефекту впродовж 3 днів слід звернутися за консультацією до фахівця.

Передозування

Передозування

В першу добу прийому парацетамолу може з'явитися диспепсія, абдомінальний біль, блідість обличчя. Приймання великих доз може привести до порушень сну, збудження, запаморочення, гострого запалення підшлункової залози, аритмії.

Доза парацетамолу більше 10 г (150мг/кг маси тіла дитини) може викликати розвиток гострої печінкової недостатності, коми і смерті. Доза більше 5 г парацетамолу у пацієнтів групи ризику (які приймають карбамазепін, фенобарбітал, рифампіцин, спиртні напої або з наявною ВІЛ-інфекцією) може викликати ураження печінки. Перші ознаки некрозу печінки можуть з'явитися у вигляді метаболічного ацидозу уже через добу прийому препарату. Тривалий прийом високих доз призводить до зменшення кількості еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів, агранулоцитів.

Передозування фенілефрином - проявляється гіпергідрозом, тремором, судомним синдромом, дратівливістю, головним болем, запамороченням, сонливістю.

Передозування феніраміном викликає сухість шкіри і слизових оболонок, гіпертермію, мідріаз, гіпотонію, брадикардію, колапс. У перші 6 годин появи симптомів інтоксикації потрібно промити шлунок, прийняти метіанін цистеамін або N- ацетил цистеїн.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

Підвищення рівню печінкових ферментів, дерматит, кропив'янка, анафілаксія, головний біль, запаморочення, дратівливість, страх, сплутаність свідомості, марення, депресії. При гіперсенсибілізації до аспірину, можливий бронхоспазм. З боку очей спостерігається мідріаз, загострення симптомів глаукоми, сухість слизових очей. Ендокринні порушення: гіпоглікемія. Гематологічні порушення: анемія, зниження кількості тромбоцитів, агранулоцитоз. Зміни системи сечовиділення: інтерстиціальний нефрит, ГНН.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Фармацитрон підвищує протизгортаючу дію варфарину і зменшує активність сечогінних. Протисудомні препарати (барбітурати, карбамазепін) та ізоніазид можуть посилювати гепатотоксичність парацетамолу. У хворих, що приймають серцеві глікозиди, фенілефрин підвищує частоту серцевих катастроф. Поєднання фенілефрину з інгібіторами МАО викликає гіпертензію, знижує активність β-адреноблокаторів. Фенірамін посилює антихолінергічну дію атропіну, спазмолітиків, антидепресантів. Поєднання зі снодійними, барбітуратами, нейролептиками, транквілізаторами, анестетиками, алкоголем значно посилює седативну дію.

Термін придатності

Термін придатності

Зберігається упродовж 3 років.
зберігання

Умови зберігання

Зберігати в температурному режимі до 30°C без можливості доступу дітей.
Упаковка

Упаковка

Картонна упаковка з 10 пакетиками по 23 г порошку.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Не є рецептурним препаратом.