Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Диклоберл 100 інструкція (Dicloberl 100)

Склад

Склад

Кожний супозиторій містить 100 мг диклофенаку натрія.

Решта компонентів: твердий жир.

Лікарська форма

Лікарська форма

Препарат випускається у формі супозиторіїв.
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп) та “ТОВ Речлер Фарма і Ко”, Германія.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Диклоберл 100 відноситься до групи нестероїдних протизапальних препаратів.

властивості

Фармакологічні властивості

Основним компонентом Диклоберлу в свічках є диклофенак – нестероїдна речовина, головні терапевтичні властивості якогї: зняття запалень, зниження температури тіла, зменшення больових відчуттів, проявів ревматизму, що призводить до покращення загального стану людини. Якщо больове відчуття було спричинене травмуванням або операційним втручанням, Диклоберл 100 застосовують задля зменшення набряку та больових відчуттів в області травмування.

Показання

Показання

Свічки Диклоберл 100 застосовують при різних видах ревматичних захворювань, гінекологічних, хребцевих та подагрічних болях, гострих захворюваннях кістково-м’язової системи, набряках та запаленнях після хірургічний втручань, в тому числі стоматологічних та ортопедичних.

Протипоказання

Протипоказання

Наявність алергічної реакції на будь-який компонент препарату.

Якщо пацієнт страждає від шлункової виразки, виразки та запалень кишечнику, наприклад, коліти або захворювання Крона, кишечної кровотечі, приймати Диклоберл 100 не можна.

Наявність загрози посліопераційної чи цереброваскулярної кровотечі, порушення згортання крові, гомеостазу.

Наявність алергії на протизапальні нестероїдні засоби, такі як ібупрофен, аспірин і т.д.

Міри безпеки

Міри безпеки

Диклоберл у супозиторіях дітям призначається не можна.

Людям літнього віку та пацієнтам з низькою вагою потрібно особливо обережно приймати цей препарат, адже через нього можуть виникнути різні побічні реакції. Терапія повинна починатись з найменшого дозування та пацієнт має бути постійно під наглядом лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Диклоберл 100 можна призначати у першому чи другому триместрі лише в тому випадку, якщо лікар вважає, що користь від ліків для жінки буде більшою за потенційну шкоду плоду. В третьому триместрі прийом препарату заборонений, адже діюча речовина зменшує здатність матки до скорочення та підвищує ризик раннього закриття артеріального потоку в плода.

Через те, що диклофенак абсорбується грудним молоком і несе потенційну шкоду для дитини, його не можна приймати матерям, які годують груддю.

Також потрібно взяти до уваги, що препарат погіршує фертильні можливості жінок, тож не рекомендується приймати його під час планування вагітності.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Потрібно пам’ятати, що при прийомі препарату можуть виникати такі побічні реакції: сонливість, в’ялість, загальне збудження, втомленість, запаморочення.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовується тільки ректально. Вводиться глибоко у пряму кишку.

Підбір дози індивідуальний, з найменшої ефективної та на найкоротший термін. Дорослі можуть починати прийом з 75-150 мг на добу, залежно від прояви симптомів. При довготривалій терапії – до 100 мг на добу. У разі необхідності – до 200 мг на добу.

Передозування

Передозування

Через передозування препарату можуть виникнути головні болі, нудота, діарея, болі у верхній частині живота, шлункова чи кишкова кровотеча, збудження, м’язові спазми.

Є можливість пошкодження печінки через велике передозування.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

Застосування засобів нестероїдної групи, які знімають набряки, може знижувати кількість різних типів клітин крові. Через це можливе виникнення наступних симптомів: біль в горлі, підвищення температури тіла, кровотечі з носу, стоматит.

Є вірогідність алергічних реакцій з виникненням свербіжу, шкірних висипань, почервоніння шкіри, токсичний епідермальний некроліз, фотосенсибілізація, ларингоспазм, бронхоспазм, часте серцебиття, гіпотонія, набряк Квінке, запалення легень, алергічний васкуліт.

Порушується загальний психологічний стан. Можуть виникнути побічні реакції з боку зорової та слухової систем, наприклад: подвоєння в очах, шум у вухах, зниження сили зору та слуху, запалення зорового нерву.

З боку травного тракту також можуть виникнути побічні ефекти. Пацієнт може страждати від нудоти, болю в животі, коліту, запору, проносу з кров’ю, виразки шлунка чи кишечника. Може розвинутись гепатит та печінкова недостатність.

При прийомі високих доз (більше 150 мг на добу) підвищується ризик тромбоутворення.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Прийом препарату не слід комбінувати з прийомом інших протизапальних нестрероїдних засобів, які знижують синтез циклооксигенази-2.

При комбінації свічок Диклоберл з ліками на основі літію чи дигоксину слід мати на увазі, що показники цих речовин в плазмі крові можуть перевищити норму. В даному випадку обов’язково потрібний лікарський нагляд.

Також свічки Диклоберл 100 можуть погіршити ефективність препаратів для зниження тиску та сечогінних засобів.

Є данні про підвищення ризику виникнення кровотечі при комбінуванні основної речовини та антикоагулянтів.

Препарат можна застосовувати одночасно з протидіабетичними засобами при постійному нагляді лікаря за рівнем глюкози.

При лікуванні метотрексатом та нестероїдними протизапальними засобами можливо підвищення кількості метотрексату в крові, що може нанести шкоду організму, тому рекомендується приймати ці препарати з інтервалом в 24 години.

Ліки на основі диклофенаку можуть підсилювати негативний вплив циклоспорину та такролімусу на нирки.

При комбінуванні Диклоберл 100 з хінолонами можуть проявитися судоми.

При одночасному прийомі серцевих глюкозидів та нестероїдних протизапальних засобів може погіршитись серцева недостатність, знизитись швидкість фільтрації клубочків та підвищитись рівень глюкозидів у крові.

Застосування супозиторіїв може знизити ефективність мифепристону, тому інтервал між прийомами цих препаратів повинен бути 8-12 днів.

Не треба приймати препарат разом з сильними інгібіторами СYP 2С9.

Термін придатності

Термін придатності

Препарат можна приймати протягом 3 років з дати виготовлення.
зберігання

Умови зберігання

В закритому від потрапляння прямих сонячних променів місці, при температурному режимі не вище 25°С і вологості не більше 60%, подалі від дітей.
Упаковка

Упаковка

Картонна коробка з одним або двома блістерами, в блістері міститься 5 супозиторіїв.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Продається в аптеках при наявності рецепту.