Інформація про використання рецептурних препаратів

Бензонал інструкція по застосуванню

Бензонал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Бензонал таблетки по 0,1 г №50 (10х5)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9466/01/01 від 01.12.2005. Наказ № 188 від 26.03.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.11.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить бензобіталу (бензобарбіталу) 0,1 г або 0,05 г;допоміжні речовини: цукор молочний (Гранулак 200), крохмаль картопляний, желатин харчовий, кальцію стеарат, натрію кроскармелоза.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору, плоскоциліндричної форми, з фаскою і рискою. На одному боці таблетки нанесений товарний знак підприємства;

Виробник:

Татхімфармпрепарати, ВАТ, м. Казань, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Протиепілептичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Справляє протисудомну дію, виконує роль індуктора ферментів, підвищує активність монооксигеназної ферментної системи печінки. Практично не виявляє снотворної дії. Фармакокінетика. Препарат швидко метаболізується в організмі, вивільняючи фенобарбітал, який справляє протиепілептичний ефект. Зв’язок з білками плазми – слабкий. Рівномірно розподіляється у різних органах і тканинах. Проникає крізь гістогематичні бар’єри та в грудне молоко. Вивільняється повільно. Метаболізується мікросомальними ферментами. Кумулює. Період напіввиведення (Т½) - 3-4 доби. Виводиться через нирки як у незміненому вигляді, так і у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Різні форми епілепсії. При лікуванні безсудомних і поліморфних епілептичних нападів - у комбінації з іншими протиепілептичними засобами (з гексамідином, карбамазепіном, дифеніном). У складі комплексної терапії гемолітичної хвороби новонароджених.

Протипоказання:

Гіперчутливість, тяжкі паренхіматозні ураження печінки, ураження нирок з порушенням їх функцій, декомпенсація серцевої діяльності, цукровий діабет, депресивні стани, І триместр вагітності, лактація.

Особливості застосування:

У хворих, які раніше приймали барбітурати, при лікуванні Бензобіталом ІС можливо порушення сну. У цих випадках на ніч призначають фенобарбітал (50-100 мг) або інші снодійні засоби.За необхідності призначення препарату в період лактації слід вирішити питання про припинення годування груддю.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають перорально після їди. Лікування починають з мінімальної разової дози, поступово (1 раз у 2-3 дні) підвищуючи її до оптимальної добової терапевтичної дози. При стійкій компенсації дозу поступово зменшують до одної разової дози на добу. При відновленні нападів повертаються до оптимальної добової дози. Дози встановлюються лікарем залежно від стану хворого: разові дози для дорослих – від 0,1 г до 0,2 г, добова – 0,8 г. Вищі дози для дорослих: разова – 0,3 г, добова – 1 г. Курс лікування безперервний і тривалий. З обережністю призначають новонародженим - 5,9 мг/кг на добу. Для дітей до 3 років необхідну кількість таблеток розтирають до порошкоподібного стану, розчиняють у невеликій кількості води та застосовують у вигляді суспензії. Для дітей 3-6 років разова доза – 0,025-0,05 г на прийом (0,1-0,15 г на добу), 7-10 років – по 0,05-0,1 г на прийом (0,15-0,3 г на добу), 11-14 років – по 0,1 г на прийом (0,3-0,4 г на добу). Вищі дози для дітей (старшого віку): разова – 0,15 г, добова – 0,45 г.

Передозування:

При передозуванні – атаксія, ністагм, порушення мовлення. Лікування – зменшення дози препарату або призначення кофеїну (0,05-0,075 г на прийом).

Побічні дії:

При прийомі Бензобіталу ІС можуть розвиватися звикання до препарату, медикаментозна залежність, головний біль, в’ялість, сонливість, порушення мовлення, розлад ходи, зниження слуху, алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Бензобітал ІС посилює дію аналгетиків, анестетиків, гіпнотиків, засобів для наркозу, нейролептиків, транквілізаторів, алкоголю; знижує – парацетамолу, антикоагулянтів, тетрациклінів, гризеофульвіну, глюкокортикоїдів, серцевих глікозидів хінідину, вітамінів групи Д, ксантинів.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому та захищеному від світла місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності – 4 роки.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки по 0,05 г № 30 або по 0,1 г № 50 у контурній чарунковій упаковці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: benzobarbital; 1-бензоїл-5-етил-5-фенілбарбітурова кислота;Форма випускуТаблетки.АдресаУкраїна, 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Бензонал
Виробник:Татхімфармпрепарати, ВАТ, м. Казань, Російська Федерація
Форма випуску: Таблетки по 0,05 г № 30 або по 0,1 г № 50 у контурній чарунковій упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9466/01/01 від 01.12.2005. Наказ № 188 від 26.03.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Benzobarbital
Умови відпуску:За рецептом.
Склад:

1 таблетка містить бензобіталу (бензобарбіталу) 0,1 г або 0,05 г;допоміжні речовини: цукор молочний (Гранулак 200), крохмаль картопляний, желатин харчовий, кальцію стеарат, натрію кроскармелоза.

Фармакотерапевтична група:Протиепілептичні засоби.
Код АТС:N03AA05 - Бензобарбітал
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама