Азивок інструкція по застосуванню

Азивок фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Азивок капсули по 250 мг №6
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2803/02/01 від 15.02.2008. Наказ № 76 від 15.02.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: azithromycin;1 капсула містить 250 мг азитроміцину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули, “0” розміру, з корпусом та кришечкою світло-жовтого кольору з написом “AZIWOK” та WOCKHARDT чорними буквами, капсули містять порошок білого або майже білого кольору.

Виробник:

Вокхардт Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Азитроміцин має широкий спектр антимікробної дії. До препарату чутливі грампозитивні коки: Streptococcus pneumoniae, S. pyogenes, S. agalacticae, S. viridans, стрептококи груп С, F і G, Staphylococcus aureus; грамнегативні бактерії: Наеmophyllus influenzae, H. parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, B. parapertussis, Legionella pneumophila, H. ducrei, Campylobacter jejuni, Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis; деякі анаеробні мікроорганізми: Bacteroides bivins, Clostridium perfingens, Peptostreptococcus spp., а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum та спірохети Тreponema pallidum і Borrelia burgdorferi. Не впливає на грампозитивні мікроорганізми, стійкі до еритроміцину.Фармакокінетика. Азитроміцин швидко всмоктується з травного каналу, що обумовлено стійкістю його в кислому середовищі і ліпофільністю. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 2,5 - 3 години і становить 0,4 мг/л при прийомі внутрішньо 500 мг азитроміцину. Препарат добре проникає в дихальні шляхи, органи і тканини урогенітального тракту, зокрема в передміхурову залозу, у шкіру і м’які тканини. Концентрація препарату в тканинах і клітинах у 10 - 15 разів більша, ніж у сироватці крові. Велика концентрація в тканинах і тривалий період напіввиведення обумовлені низьким зв’язуванням азитроміцину з білками сироватки крові, а також здатністю проникати в еукаріотичні клітини і концентруватися в середовищі з низьким рН, що оточує лізосоми. Це визначає, у свою чергу, великий об’єм уявного розподілу (31,1 л/кг) і високий плазмовий кліренс. Доведено, що фагоцити доставляють препарат у місця інфекції, де і вивільнюють його. Гарне проникнення азитроміцину в клітини і накопичення у фагоцитах, з якими він транспортується в осередки запалення, сприяє антимікробній активності препарату. Незважаючи на високу концентрацію у фагоцитах, азитроміцин істотно не впливає на їх функцію. У бактерицидних концентраціях в осередках запалення препарат зберігається протягом 5 - 7 днів після прийому останньої дози, що дозволило розробити недовготривалі (3-денні і 5-денні) курси лікування.Елімінація азитроміцину із сироватки крові проходить у два етапи: період напіввиведення становить 14 - 20 годин між 8 і 24 годинами після прийому препарату і 41 годину – в інтервалі від 24 до 72 годин, що дозволяє застосовувати препарат один раз на добу. Біодоступність становить 37 %.

Показання до застосування:

Інфекції верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів (ангіна, фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит); інфекції нижніх дихальних шляхів (бронхіт у стадії загострення, пневмонія); інфекції шкіри і підшкірної тканини (перша стадія Лайма-борреліозу, бешиха, імпетиго, повторно інфіковані дерматити); інфекції, що передаються статевим шляхом (неускладнений уретрит, цервіцит), захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинені Helicobacter pylori.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до макролідних антибіотиків. Дітям з масою тіла до 25 кг призначають у вигляді суспензії.

Особливості застосування:

У зв'язку з особливостями фармакокінетики препарату при зазначених показаннях не виникає необхідності застосовувати препарат довше, ніж зазначено в інструкції. Для осіб літнього віку немає необхідності змінювати дозу.Слід обережно застосовувати Азивок у хворих з тяжкими порушеннями видільної функції нирок і печінки у зв’язку з недостатньою кількістю досліджень.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат проникає через плаценту. Оскільки безпека та ефективність застосування препарату в період вагітності і годування груддю вивчені недостатньо, не рекомендується призначати Азивок у ці періоди (за винятком випадків, коли це необхідно за життєвими показаннями).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботи з іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій, оскільки у деяких пацієнтів може виникнути головний біль.

Діти:

Дітям з масою тіла менше 25 кг рекомендується призначати Азивок у вигляді суспензії.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо через 1 - 2 години після прийому їжі. Препарат приймають 1 раз на добу.Дорослим і дітям з масою тіла більше 50 кг при інфекціях верхніх та нижніх дихальних шляхів, шкіри і підшкірної клітковини призначають по 500 мг (2 капсули) у перший день, потім по 250 мг на добу з другого по п’ятий день або по 500 мг на добу протягом 3 днів. Курсова доза становить 1,5 г.Азивок капсули 250 мг рекомендується призначати дітям з масою тіла від 25 до 50 кг, із розрахунку 10мг/1кг маси тіла протягом 3 днів.Дітям з масою тіла понад 50 кг призначають дози для дорослих.При захворюваннях, що передаються статевим шляхом, а також при уретритах, запаленнях шийки матки, спричинених трихомонадною або гонорейною інфекцією, призначають одноразово 1 г (4 капсули).При хронічній мігруючій еритемі: перший день – 1 г (4 капсули) одноразово, з другого по п’ятий день – по 500 мг (2 капсули) на день.

Передозування:

Симптоми: тимчасова втрата слуху, нудота, блювання, діарея.Лікування – симптоматичне.

Побічні дії:

Можливі порушення з боку травного тракту і печінки (нудота, блювання, метеоризм, діарея, біль у животі, транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ). Дуже рідко можуть з’явитися неприємне відчуття у ділянці серця, ангіоневротичний набряк, шкірні висипи, головний біль, нейтрофілія, еозинофілія, нейтропенія.

Лікарська взаємодія:

Абсорбція азитроміцину суттєво не змінюється при одночасному прийманні антацидних засобів або блокаторів Н2-гістамінових рецепторів, але рекомендується, щоб інтервал із прийманням цих препаратів становив не менше 2 годин. Слід обережно призначати азитроміцин одночасно з теофіліном, терфенадином, варфарином, карбамазепіном, фенітоїном, триазоламом, дигоксином, ерготаміном, циклоспорином, оскільки макролідні антибіотики можуть посилювати ефект останніх.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 6 капсул у блістерах та в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняВокхардт Тауерс, Бандра-Курла Комплекс, Бандра Іст, Мумбай 400 051, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Азивок
Виробник:Вокхардт Лтд., Індія
Форма випуску: По 6 капсул у блістерах та в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2803/02/01 від 15.02.2008. Наказ № 76 від 15.02.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Azithromycin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: azithromycin;1 капсула містить 250 мг азитроміцину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин.
Код АТС:J01FA10 - Азитроміцин
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Експерти розповіли, чим небезпечний післяобідній сон
Пообідній сон може тривати від кількох хвилин до г...
Вчені назвали спеції, які допоможуть полегшити хронічний біль
Спеції, такі як чорний перець, гвоздика, кориця і ...
Реклама