Азивок інструкція по застосуванню

Азивок фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Азивок капсули по 250 мг №6
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2803/02/01 від 15.02.2008. Наказ № 76 від 15.02.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: azithromycin;1 капсула містить 250 мг азитроміцину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули, “0” розміру, з корпусом та кришечкою світло-жовтого кольору з написом “AZIWOK” та WOCKHARDT чорними буквами, капсули містять порошок білого або майже білого кольору.

Виробник:

Вокхардт Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Азитроміцин має широкий спектр антимікробної дії. До препарату чутливі грампозитивні коки: Streptococcus pneumoniae, S. pyogenes, S. agalacticae, S. viridans, стрептококи груп С, F і G, Staphylococcus aureus; грамнегативні бактерії: Наеmophyllus influenzae, H. parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, B. parapertussis, Legionella pneumophila, H. ducrei, Campylobacter jejuni, Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis; деякі анаеробні мікроорганізми: Bacteroides bivins, Clostridium perfingens, Peptostreptococcus spp., а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum та спірохети Тreponema pallidum і Borrelia burgdorferi. Не впливає на грампозитивні мікроорганізми, стійкі до еритроміцину.Фармакокінетика. Азитроміцин швидко всмоктується з травного каналу, що обумовлено стійкістю його в кислому середовищі і ліпофільністю. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 2,5 - 3 години і становить 0,4 мг/л при прийомі внутрішньо 500 мг азитроміцину. Препарат добре проникає в дихальні шляхи, органи і тканини урогенітального тракту, зокрема в передміхурову залозу, у шкіру і м’які тканини. Концентрація препарату в тканинах і клітинах у 10 - 15 разів більша, ніж у сироватці крові. Велика концентрація в тканинах і тривалий період напіввиведення обумовлені низьким зв’язуванням азитроміцину з білками сироватки крові, а також здатністю проникати в еукаріотичні клітини і концентруватися в середовищі з низьким рН, що оточує лізосоми. Це визначає, у свою чергу, великий об’єм уявного розподілу (31,1 л/кг) і високий плазмовий кліренс. Доведено, що фагоцити доставляють препарат у місця інфекції, де і вивільнюють його. Гарне проникнення азитроміцину в клітини і накопичення у фагоцитах, з якими він транспортується в осередки запалення, сприяє антимікробній активності препарату. Незважаючи на високу концентрацію у фагоцитах, азитроміцин істотно не впливає на їх функцію. У бактерицидних концентраціях в осередках запалення препарат зберігається протягом 5 - 7 днів після прийому останньої дози, що дозволило розробити недовготривалі (3-денні і 5-денні) курси лікування.Елімінація азитроміцину із сироватки крові проходить у два етапи: період напіввиведення становить 14 - 20 годин між 8 і 24 годинами після прийому препарату і 41 годину – в інтервалі від 24 до 72 годин, що дозволяє застосовувати препарат один раз на добу. Біодоступність становить 37 %.

Показання до застосування:

Інфекції верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів (ангіна, фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит); інфекції нижніх дихальних шляхів (бронхіт у стадії загострення, пневмонія); інфекції шкіри і підшкірної тканини (перша стадія Лайма-борреліозу, бешиха, імпетиго, повторно інфіковані дерматити); інфекції, що передаються статевим шляхом (неускладнений уретрит, цервіцит), захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки, спричинені Helicobacter pylori.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до макролідних антибіотиків. Дітям з масою тіла до 25 кг призначають у вигляді суспензії.

Особливості застосування:

У зв'язку з особливостями фармакокінетики препарату при зазначених показаннях не виникає необхідності застосовувати препарат довше, ніж зазначено в інструкції. Для осіб літнього віку немає необхідності змінювати дозу.Слід обережно застосовувати Азивок у хворих з тяжкими порушеннями видільної функції нирок і печінки у зв’язку з недостатньою кількістю досліджень.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат проникає через плаценту. Оскільки безпека та ефективність застосування препарату в період вагітності і годування груддю вивчені недостатньо, не рекомендується призначати Азивок у ці періоди (за винятком випадків, коли це необхідно за життєвими показаннями).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботи з іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій, оскільки у деяких пацієнтів може виникнути головний біль.

Діти:

Дітям з масою тіла менше 25 кг рекомендується призначати Азивок у вигляді суспензії.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо через 1 - 2 години після прийому їжі. Препарат приймають 1 раз на добу.Дорослим і дітям з масою тіла більше 50 кг при інфекціях верхніх та нижніх дихальних шляхів, шкіри і підшкірної клітковини призначають по 500 мг (2 капсули) у перший день, потім по 250 мг на добу з другого по п’ятий день або по 500 мг на добу протягом 3 днів. Курсова доза становить 1,5 г.Азивок капсули 250 мг рекомендується призначати дітям з масою тіла від 25 до 50 кг, із розрахунку 10мг/1кг маси тіла протягом 3 днів.Дітям з масою тіла понад 50 кг призначають дози для дорослих.При захворюваннях, що передаються статевим шляхом, а також при уретритах, запаленнях шийки матки, спричинених трихомонадною або гонорейною інфекцією, призначають одноразово 1 г (4 капсули).При хронічній мігруючій еритемі: перший день – 1 г (4 капсули) одноразово, з другого по п’ятий день – по 500 мг (2 капсули) на день.

Передозування:

Симптоми: тимчасова втрата слуху, нудота, блювання, діарея.Лікування – симптоматичне.

Побічні дії:

Можливі порушення з боку травного тракту і печінки (нудота, блювання, метеоризм, діарея, біль у животі, транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ). Дуже рідко можуть з’явитися неприємне відчуття у ділянці серця, ангіоневротичний набряк, шкірні висипи, головний біль, нейтрофілія, еозинофілія, нейтропенія.

Лікарська взаємодія:

Абсорбція азитроміцину суттєво не змінюється при одночасному прийманні антацидних засобів або блокаторів Н2-гістамінових рецепторів, але рекомендується, щоб інтервал із прийманням цих препаратів становив не менше 2 годин. Слід обережно призначати азитроміцин одночасно з теофіліном, терфенадином, варфарином, карбамазепіном, фенітоїном, триазоламом, дигоксином, ерготаміном, циклоспорином, оскільки макролідні антибіотики можуть посилювати ефект останніх.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 6 капсул у блістерах та в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняВокхардт Тауерс, Бандра-Курла Комплекс, Бандра Іст, Мумбай 400 051, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Азивок
Виробник:Вокхардт Лтд., Індія
Форма випуску: По 6 капсул у блістерах та в картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2803/02/01 від 15.02.2008. Наказ № 76 від 15.02.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Azithromycin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: azithromycin;1 капсула містить 250 мг азитроміцину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антибактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Азитроміцин.
Код АТС:J01FA10 - Азитроміцин
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама