Сенадекс инструкция по применению

Сенадекс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Сенадекс таблетки по 70 мг №12 (12х1)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5092/01/01 от 07.10.2010. Приказ № 844 от 07.10.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: sennosides A & B;1 таблетка містить екстракту листя сени сухого (александрійського листя) з вмістом сенозидів кальцію А і В не менше 20 % – 70 мг, що відповідає 14 мг сенозидів кальцію А і В;допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, ванілін, метилпарагідроксибензоат (E 218), кальцію стеарат.

Производитель:

Стиролбиофарм, ООО

Фармакотерапевтическая группа:

Слабительные контактные средства. Гликозиды кассии (сенны).

Показания к применению:

Запори, зумовлені атонією кишечнику різної етіології. Підготовка до рентгенологічних досліджень.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Препарат рекомендується застосовувати тільки у випадку, якщо нормалізації випорожнення не вдається досягти зміною дієти.Пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди, антиаритмічні засоби, препарати, які збільшують інтервал QТ, діуретики, гормони кори надниркових залоз (кортикостероїди) або препарати на основі кореня солодки, слід до початку застосування препарату проконсультуватися з лікарем.Якщо причина запору невідома або є скарги на з боку шлунково-кишкового тракту (біль в животі, нудота та блювання), то перед початком прийому проносних засобів необхідно щоб лікар встановив причину запору, оскільки ці симптоми можуть бути ознаками непрохідності кишечнику, що починається або яка вже є.При щоденному застосуванні проносних засобів необхідно пройти обстеження, щоб установити причину виникнення запору.Слід уникати тривалого застосування препарату (понад 1 тиждень), оскільки тривале застосування проносних засобів, які стимулюють діяльність кишечнику, може призвести до посилення атонії кишечнику.Дорослим, які страждають від нетримання калу (інконтиненції), при прийомі препарату слід уникати тривалого контакту шкіри з калом шляхом зміни прокладок (серветок).З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями печінки і/або нирок.Під час лікування кисла сеча може набувати жовтувато-коричневого кольору, лужна – червонуватого кольору.Сенадекс містить лактозу моногідрат, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не можна застосовувати препарат.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Протипоказаний.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат зазвичай не впливає на керування транспортними засобами і виконання робіт, що вимагають підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій. Проте необхідно перевірити індивідуальну реакцію на препарат.

Дети:

Протипоказаний дітям віком до 12 років.

Способ применения и дозы:

Дозування підбирається індивідуально.Дорослим та дітям віком старше 12 років рекомендується приймати по 2 таблетки 1-2 рази на добу.Максимальна добова доза становить 4 таблетки. Пацієнтам літнього віку варто розпочинати лікування з дози 1 таблетка.Слід приймати найменшу ефективну дозу препарату, необхідну для відновлення нормальної функції шлунка. Препарат призначений для короткочасного застосування.Проносні засоби не слід приймати без відповідної рекомендації лікаря понад 1 тиждень.

Передозировка:

При передозуванні може розвинутися діарея, що спричиняє порушення водно-сольового балансу, кишкові коліки, подразнення органів травного тракту, спричиняє нудоту, епігастральний біль, судоми, погіршення функції кишечнику, судинний колапс та метаболічний ацидоз.Лікування симптоматичне, промивання шлунка. Якщо існує небезпека серйозної діареї, рекомендована регідратація (прийом великої кількості води).

Побочные действия:

Препарат зазвичай добре переноситься, але рідко можливі побічні ефекти.З боку серцево-судинної системи: колапс, втрата калію може призвести до порушень серцевої діяльності, особливо при одночасному застосуванні з серцевими глікозидами, діуретиками і гормонами кори надниркових залоз (кортикостероидами).З боку шлунково-кишкового тракту: у поодиноких випадках можливі скарги на спастичний біль у животі, діарею, анорексію, нудоту, блювання, порушення травлення, у таких випадках необхідно зменшити дозу препарату.При тривалому застосуванні/зловживанні проносними засобами можуть спостерігатися відкладання пігментів у слизовій оболонці кишечнику (псевдомеланоз), що є безпечними і, як правило, зникають після припинення прийому препарату.З боку центральної і периферичної нервової системи: втомлюваність, судоми.З боку нирок та сечовивідних шляхів: при тривалому застосуванні/зловживанні проносними засобами в сечі може спостерігатися білок та кров (протеїнурія і гематурія). Залежно від показника рН можливе забарвлення сечі метаболітами у жовтуватий або червоно-коричневий колір, що не має клінічного значення.З боку скелетної мускулатури, сполучної тканини та кісткової системи: втрата калію може призвести до м'язової слабкості, особливо при одночасному прийомі серцевих глікозидів, діуретиків і гормонів кори надниркових залоз (кортикостероїдів).З боку обміну речовин і метаболізму: тривале застосування/зловживання проносних засобів може призвести до втрати електролітів, головним чином до втрати калію.З боку імунної системи: можуть спостерігатися алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, кропив'янка, локальна або генералізована екзантема).У разі виникнення побічних ефектів слід припинити застосування препарату або зменшити його дозу.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При тривалому застосуванні або застосуванні у високих дозах препарат підсилює ефект серцевих глікозидів та антиаритмічних засобів унаслідок зниження вмісту калію в організмі, порушує абсорбцію тетрациклінів. При одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками, глюкокортикоїдами, препаратами кореня солодки зростає ризик розвитку гіпокаліємії.Не слід призначати препарат протягом двох годин до чи після прийому інших лікарських засобів, оскільки це може зменшити всмоктування та ефективність останніх. Зменшує ефективність лікарських засобів, які повільно всмоктуються у шлунково-кишковому тракті.

Срок годности:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С, у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 6 таблеток у блістері.По 12 таблеток у блістері, по 1, 2, 5 або 10 блістерів у пачці.По 30 або 50 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру у пачці або без пачки.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Сенадекс
Производитель:Стиролбиофарм, ООО
Форма выпуска:

По 6 таблеток у блістері.По 12 таблеток у блістері, по 1, 2, 5 або 10 блістерів у пачці.По 30 або 50 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру у пачці або без пачки.

Регистрационное удостоверение:№ UA/5092/01/01 от 07.10.2010. Приказ № 844 от 07.10.2010
МНН:Senna glycosides
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: sennosides A & B;1 таблетка містить екстракту листя сени сухого (александрійського листя) з вмістом сенозидів кальцію А і В не менше 20 % – 70 мг, що відповідає 14 мг сенозидів кальцію А і В;допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, ванілін, метилпарагідроксибензоат (E 218), кальцію стеарат.

Фармакологическая группа:Слабительные контактные средства. Гликозиды кассии (сенны).
Код АТХ:A06AB06 - Гликозиды сенны
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Лечение синусита в домашних условиях
Как лечить синусит домаПрофилактика синусита в дом...
Реклама
Яблочный уксус снижает уровень холестерина и сахара в крови: диетолог
Яблочный уксус традиционно добавляют в салатные за...
Диетолог объяснил, сколько может хранить вареный рис
Рис содержит углеводы, белки, витамины группы В, м...
Реклама