Оликард Ретард инструкция по применению

Оликард Ретард фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Оликард Ретард капсулы прол./д., тв. по 40 мг №20 (10х2)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/0453/01/01 от 12.11.2013. Приказ № 968 от 12.11.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: ізосорбіду-5-мононітрат;1 капсула містить ізосорбіду-5-мононітрату 40 мг або 60 мг; допоміжні речовини: етилцелюлоза, желатин, крохмаль кукурудзяний, сахароза, тальк, титану діоксид (Е 171).

Основные физико-химические свойства:

капсули 40 мг – желатинові капсули, розміру 2, які містять гранули від білого до майже білого кольору;капсули 60 мг – желатинові капсули, розміру 1, які містять гранули від білого до майже білого кольору.

Производитель:

Абботт Лабораториз ГмбХ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, влияющие на сердечно-сосудистую систему. Вазодилататоры, применяемые в кардиологии. Органические нитраты. Изосорбида мононитрат.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Ізосорбіду-5-мононітрат має пряму розслаблювальну дію на гладкі м'язи судин та викликає вазодилатацію.Вплив ізосорбіду-5-мононітрату на посткапілярні венули та магістральні артерії, особливо на частини коронарних артерій, що спроможні реагувати, є більшим, ніж на судини опору. Вазодилатація призводить до збільшення венозного об'єму, зменшення венозного повернення до серця, зниження шлуночковго об'єму та тиску наповнення шлуночків (зниження переднавантаження). Зменшення розмірів шлуночка та систолічного тиску на стінки міокарда призводить до зменшення енергетичних потреб міокарда і потреби у кисні відповідно. Зниження тиску наповнення серця сприяє перфузії схильних до ішемії субендокардіальних зон, може поліпшувати регіональну скорочувальну спроможність міокарда та ударний об’єм. Розширення великих артерій, близьких до серця, призводить до зменшення системного судинного опору (постнавантаження) та опору легеневих артерій.Ізосорбіду-5-мононітрат спричиняє розслаблення бронхіальних м'язів, м'язів сечових шляхів, жовчного міхура, жовчних протоків і стравоходу, тонкої і товстої кишок, у тому числі сфінктерів.На молекулярному рівні механізм дії нітратів здійснюються, найімовірніше, через утворення оксиду азоту (NO) і циклічного гуанозинмонофосфату (цГМФ), який вважається медіатором релаксації. Фармакокінетика.ВсмоктуванняПісля перорального прийому ізосорбіду-5-мононітрат адсорбується швидко і повністю без ефекту першого проходження. Системна біодоступність становить приблизно 90-100 %. Максимум концентрації препарату у плазмі крові досягається приблизно через 5 годин. При застосуванні під час їди максимум концентрації препарату у плазмі крові досягається на годину пізніше. РозподілІзосорбіду-5-мононітрат широко розподіляється в організмі великим об’ємом. Ступінь зв’язування з білками плазми крові менший 5%.МетаболізмІзосорбіду-5-мононітрат майже повністю метаболізується у печінці з утворенням неактивних метаболітів.ВиведенняСередній період напіввиведення після прийому препарату становить 5 годин. Ізосорбіду-5-мононітрат у вигляді метаболітів виводиться переважно нирками. Приблизно 2 % екскретується у незміненому вигляді.Порушення функції печінкиУ пацієнтів з цирозом печінки не спостерігається суттєвих відмінностей у фармакокінетиці після перорального прийому препарату порівняно зі здоровими пацієнтами.Порушення функції нирокУ пацієнтів з нормальною або незначно зниженою функцією нирок не спостерігається суттєвих відмінностей у фармакокінетиці порівняно з пацієнтами, у яких спостерігається тяжкі порушення функції нирок.ТолерантністьУ процесі лікування, незважаючи на стабільну дозу і стійкий рівень нітратів у крові, може спостерігатися зменшення ефективності препарату (толерантність). Існуюча толерантність зникає через 24 години після припинення лікування. При застосуванні переривчастої схеми лікування випадків розвитку толерантності не спостерігалося.

Показания к применению:

Профілактика та довготривале лікування стенокардії.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до діючої речовини, інших нітросполук або до будь-якого іншого компонента препарату;гострий циркуляторний колапс (шок, судинна недостатність);кардіогенний шок, якщо не забезпечений достатньо високий кінцевий діастолічний тиск у лівому шлуночку шляхом застосування інтрааортальної контрпульсації або препаратів з позитивним інотропним ефектом; тяжка гіпотензія (систолічний тиск нижче 90 мм рт.ст.);одночасне призначення інгібіторів фосфодіестерази-5 (див. розділ Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій).

Особенности применения:

Ізосорбіду-5-мононітрат не застосовувати для лікування гострих нападів стенокардії та інфаркту міокарда у гострому періоді.Ізосорбіду-5-мононітрат слід з обережністю застосовувати у разі: гіпертрофічної обструктивної кардіоміопатії, констриктивного перикардиту і тампонади перикарда;низького тиску наповнення (наприклад, при гострому інфаркті міокарда або недостатності лівого шлуночка). Слід уникати зниження систолічного артеріального тиску нижче 90 мм рт.ст.;аортального стенозу та/або мітрального стенозу;схильності до порушень регуляції кровообігу (ортостатична гіпотензія);захворювань, що супроводжуються підвищенням внутрішньочерепного тиску (подальше підвищення внутрішньочерепного тиску спостерігається тільки у разі внутрішньовенного введення нітрогліцерину).Застосування ізосорбіду-5 мононітрату може призвести до транзиторної гіпоксії та ішемії у пацієнтів з ішемічною хворобою серця внаслідок відносного перерозподілу кровотоку в зони альвеолярної гіповентиляції.Оскільки препарат містить сахарозу, пацієнтам з такими рідкісними спадковими порушеннями як непереносимість фруктози, мальабсорбція глюкози-галактози або недостатність сахарази-ізомальтази не слід застосовувати даний препарат.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Відсутні дані щодо впливу ізосорбіду-5-мононітрату на вагітність.Дослідження на тваринах не показали прямих або непрямих шкідливих ефектів на вагітність, розвиток ембріона/плода, пологи та постнатальний розвиток при застосуванні дозування препарату, призначеного для пацієнтів.Ізосорбіду-5-мононітрат слід приймати, тільки якщо очікувана користь перевищує можливий ризик для плода.Інформація щодо проникнення ізосорбіду-5-мононітрату у грудне молоко людини або тварини відсутня. Однак не слід виключати ризик для дитини. Рішення продовжувати/припинити годування груддю або продовжувати/припинити лікування ізосорбідом-5-мононітратом повинно бути прийняте, виходячи з оцінки користі годування дитини груддю та оцінки відношення користь/ризик лікування препаратом для матері.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Досліджень щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилося. Протягом лікування ізосорбіду-5-мононітратом, особливо на початку лікування, під час збільшення дози і переходу на інший препарат та при застосуванні разом з алкоголем може виникнути запаморочення, сонливість або втома. Це потрібно брати до уваги при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дети:

Через відсутність достатньої кількості даних щодо безпеки та ефективності застосування призначати препарат дітям не рекомендується.

Способ применения и дозы:

Якщо не призначено інакше, Олікард ретард® у капсулах по 40 мг (що відповідає 40 мг ізосорбіду-5-мононітрату) призначати по 1 капсулі на добу. У разі потреби дозу можна збільшити до двох прийомів на добу по 1 капсулі Олікард ретард® по 40 мг (що відповідає 80 мг ізосорбіду-5-мононітрату) . Для підтримання повного ефекту препарату у разі застосування по 1 капсулі двічі на добу, другу його дозу слід приймати не пізніше ніж через 6 годин після прийому першої дози.Якщо не призначено інакше, Олікард ретард® у капсулах по 60 мг (що відповідає 60 мг ізосорбіду-5-мононітрату) призначати по 1 капсулі на добу. Лікування слід розпочинати з призначення препарату у низькій дозі, поступово підвищуючи її до необхідної. Тривалість застосування препарату визначається індивідуально лікарем.Спосіб застосуванняКапсули слід ковтати цілими, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю рідини (склянкою води). Побічні реакції.За частотою побічні реакції поділяються на: дуже часті (≥ 1/10), часті (≥ 1/100 до < 1/10), нечасті (≥ 1/1 000 до < 1/100), рідкісні (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідкісні (< 1/10000), невідомої частоти (неможливо визначити за наявними даними).Повідомлялось про головний біль як про дуже часту побічну реакцію. Частота виникнення головного болю поступово зменшувалась через деякий час при продовженні лікування препаратом.

Класи систем органів згідно з MedDRA Дуже часто Часто Нечасто Невідомої частотиЗ боку нервової системи Головний біль Запаморочення СонливістьЗ боку серця Посилення симптомів стенокардії, брадиаритмія, ортостатична гіпотензія, рефлекторна тахікардіяСудинні розлади Гіперемія Непритомність (синкопи), циркуляторний колапсЗ боку шлунково-кишкового тракту Нудота, блюванняЗ боку шкіри та підшкірної клітковини Ексфоліативний дерматит, алергічні реакції шкіриЗагальні розлади і реакції в місці введення препарату Слабкість

Спостерігалися випадки виникнення толерантності до препарату, у т.ч. перехресної толерантності до інших органічних нітратів. Щоб запобігти ослабленню ефекту від застосування або повній неефективності лікарського засобу, рекомендується уникати безперервного застосування високих доз протягом тривалого часу.

Передозировка:

Випадків передозування препарату не зафіксовано.Симптоми можливої інтоксикації.Можуть виникати ортостатична гіпотензія, рефлекторна тахікардія і головний біль, слабкість, запаморочення, вертиго, гіперемія, нудота, блювання і діарея. У разі застосування високих доз можлива поява метгемоглобінемії, ціанозу, диспное та тахіпное через наявність іонів нітриту.Застосування дуже великих доз може спричиняти підвищення внутрішньочерепного тиску і появу церебральних симптомів. У разі хронічного передозування спостерігалося збільшеннярівня метгемоглобіну. Клінічне значення цих даних не підтверджено.Лікування передозування.Загальні заходи повинні включати: застосування кисню, розміщення пацієнта у горизонтальному положенні з піднятими ногами. При необхідності забезпечити внутрішньовенне введення рідини. Спостереження за життєво важливими параметрами в умовах реанімації повинно проводитися протягом як мінімум 12 годин після передозування. За необхідності потрібно вжити інших симптоматичних заходів. Протягом години після прийому внутрішньо потенційно токсичної дози препарату слід розглянути необхідність перорального прийому активного вугілля. У випадку симптоматичної метгемоглобінемії показано застосування метиленового синього (1-2 мг/кг) внутрішньовенно. Гемодіаліз та гемоперфузія не є ефективними засобами. У випадку тяжкої метгемоглобінемії, якщо метиленовий синій не спричиняє ефективної дії, може знадобиться замінне переливання крові.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасний прийом з іншими вазодилататорами, антигіпертензивними засобами (наприклад b-блокаторами, антагоністами кальцію), нейролептиками, трициклічними антидепресантами або алкоголем може посилювати гіпотензивний ефект ізосорбіду-5-мононітрату.У разі одночасного застосування донаторів монооксиду азоту, зокрема ізосорбіду-5-мононітрату та таких інгібіторів фосфодіестерази-5 як силденафіл, варденафіл або тадалафіл може посилитися гіпотензивний ефект (див. розділ Протипоказання).У разі одночасного застосування ізосорбіду-5-мононітрату з дигідроерготаміном може бути посилена гіпертензивна дія останнього через підвищення концентрації дигідроерготаміну у плазмі.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 2 або по 3, або по 5 блістерів у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Віа Мартін Лютер Кінг,13, 20060 Пессано кон Борнаго (МІ), Італія/Via Martin Luther King, 13, 20060 Pessano con Bornago (MI), Italy.Віа Г. Моргагні, 2-47864 Пеннабіллі (PH), Італія/Via G. Morgagni, 2-47864 Pennabilli (RN), Italy.Теммлерштрассе 2, 35039, Марбург, Німеччина /Temmlerstraβe 2, 35039, Marburg, Germany.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Оликард Ретард
Производитель:Абботт Лабораториз ГмбХ, Германия
Форма выпуска:По 10 капсул у блістері; по 2 або по 3, або по 5 блістерів у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/0453/01/01 от 12.11.2013. Приказ № 968 от 12.11.2013
МНН:Isosorbide mononitrate
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: ізосорбіду-5-мононітрат;1 капсула містить ізосорбіду-5-мононітрату 40 мг або 60 мг; допоміжні речовини: етилцелюлоза, желатин, крохмаль кукурудзяний, сахароза, тальк, титану діоксид (Е 171).

Фармакологическая группа:Средства, влияющие на сердечно-сосудистую систему. Вазодилататоры, применяемые в кардиологии. Органические нитраты. Изосорбида мононитрат.
Код АТХ:C01DA14 - Изосорбида мононитрат
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Лечение синусита в домашних условиях
Как лечить синусит домаПрофилактика синусита в дом...
Реклама
Ученые назвали продукты, которые помогут сохранить острый ум крепкую память
Исследования, проведенные специалистами Университе...
Вода поможет снизить уровень сахара в крови: эндокринологи
Соблюдение водного баланса играет критическую роль...
Реклама