Популярные препараты Лоратадин Омез Нимесил

Нимесулид - Адаптированная инструкция

Состав

Состав

діюча речовина: 1 г гелю містить 10 мг (0,01 г) німесуліду;допоміжні речовини: етанол 96 %, карбомер, макрогол 400, пропіленгліколь, диметилсульфоксид.

Лекарственная форма

Лекарственная форма

Гель для зовнішнього застосування. Однорідний прозорий або майже прозорий гель жовтого кольору. Допускається наявність бульбашок повітря.
Категория отпуска

Производитель

ТОВ Фармтехнологія.220024, м. Мінськ, вул. Корженевського, 22, Республіка Білорусь.

Фармакотерапевтическая группа

Фармакотерапевтическая группа

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.Код АТС М01А Х17.Німесулід-нестероїдний протизапальний та протиревматичний засіб класу сульфанілідів, селективний інгібітор ЦОГ-2. Практично не блокує активність ЦОГ-1. Чинить виразну протизапальну, аналгезуючу та жарознижувальну дію. Порівняно з індометацином, диклофенаком, ібупрофеном та піроксикамом, рідше викликає розвиток побічних ефектів. Крім того, гальмує утворення супероксидних радикалів стимульованими поліморфно-ядерними лейкоцитами, зв’язує вільні радикали, гальмує активацію інтегрину, інгібує синтез фактора активації тромбоцитів, запобігає стимуляції нервових кінцівок брадикініном, пригнічує вивільнення фактора некрозу пухлин (TNF-α), виділення гістаміну з повних клітин, пригнічує активність протеаз (еластаза, колагеназа), запобігає пошкодженню хрящового матриксу за рахунок інгібування синтезу металлопротеази.Гель швидко всмоктується у підшкірні тканини, надходить у синовіальну рідину і чинить виразну місцеву протизапальну та аналгезуючу дію. Системна абсорбція при цьому незначна; через 5 годин після аплікації гелю концентрація основного активного метаболіту (4-гідро-німесуліду) у плазмі крові не перевищує 100 мкг/л.При зовнішньому застосуванні німесулід добре проникає через шкіру та накопичується у підшкірних тканинах. При місцевому застосуванні у вигляді гелю проникає безпосередньо у вогнище запалення, при цьому концентрація речовини вища у синовіальній рідині та в синовіальній тканині, і ніж у плазмі крові.Показання для застосувня.Місцеве лікування патологічних станів опорно-рухового апарату, що характеризуються болем, запаленням та скутістю рухів, таких як остеоартрит, періартрит, посттравматичний тендиніт, тендосиновіти, розтягнення м’язів, тяжкі фізичні навантаження на суглоби.

Противопоказания

Противопоказания

Підвищена чутливість до німесуліду та до інших компонентів препарату.Дерматити та інфекційні захворювання шкіри. Ушкодженя епідермісу. Не застосовувати одночасно з ацетилсаліциловою кислотою або іншими препаратами, які інгібують синтез простагландинів, спричиняють алергічні реакції, такі як риніт, кропив’янка або бронхоспазм. Вагітність і годування груддю. Дитячий вік.

Применение в период беременности или кормления грудью

Применение в период беременности или кормления грудью

Рекомендується утримуватися від застосування гелю під час вагітності та в період годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

У зв’язку з низькою концентрацією у плазмі крові має незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.
Дети

Дети

Безпека та ефективність застосування препарату дітям не встановлена.

Способ применения и дозы

Способ применения и дозы

Застосовують зовнішньо. Приблизно 3 см гелю наносять на уражену ділянку і злегка втирають; процедуру повторюють 3-4 рази на добу. Не слід втирати гель інтенсивно або використовувати пов’язки. Тривалість терапії визначають індивідуально; ефективність лікування рекомендується оцінювати через 4 тижні.

Передозировка

Передозировка

При застосуванні гелю на великих ділянках шкіри чи при перевищенні рекомендованих доз можливі системні побічні ефекти, характерні для німесуліду та інших НПЗП: диспепсія, головний біль, запамороченя, біль в епігастральній ділянці.Лікування. Зниження дози чи припинення застосуваня препарату, симптоматична терапія.

Побочные действия

Побочные действия

У поодиноких випадках можливі місцеве подразнення шкіри слабкого та середнього ступеня, еритема, яскраві дрібнокрапчасті висипання, лущення, свербіж, алергічні реакції. Можливі незначні зміни шкіри у місцях нанесення аплікації гелю, які зникають через декілька днів.Можливі місцеві реакції підвищеної чутливості (особливо при тривалому застосуванні гелю) у вигляді гіперемії шкіри і алергічних реакцій. Рідко у чутливих хворих траплялись анафілактичні реакції, такі як набряк Квінке, вазомоторний риніт, ядуха, бронхоспазм.

Лекарственное взаимодействие

Лекарственное взаимодействие

При нашкірному застосуванні препарату не встановлено його взаємодії з іншими лікарськими засобами. Однак необхідно враховувати, що при можливому надходженні в системний кровотік німесулід може посилювати ефективність та токсичність лікарських засобів у результаті витіснення з місць зв’язування білками плазми і, таким чином, підвищення їхньої вільної фракції в крові. Тому необхідно препарат з обережністю призначати одночасно з антикоагулянтами, дігоксином, фенітоїном, препаратами літію, діуретинами, антигіпертензивними препаратами, іншими НПЗП, циклоспорином, метотрексатом, пероральними гіпоглікемічними засобами.При одночасному місцевому застосуванні кількох НПЗП можливий розвиток локального подразнення у вигляді кропив’янки, почервоніння шкіри, лущення. Глюкокортикоїди та антиревматичні засоби, препарати золота, амінохіноліни посилюють протизапальну дію німесуліду.

Срок годности

Срок годности

2 роки.
Условия хранения

Условия хранения

Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.
Упаковка

Упаковка

По 30 г у тубі, по 1 тубі у пачці з картону.
Категория отпуска

Категория отпуска

Без рецепта.
Дополнительно

Дополнительно

Особливі застереження

Перед застосуванням гелю слід проконсультуватися з лікарем при:виразковій хворобі у фазі загострення або тяжкому порушенні згортання крові;порушенні функції нирок;бронхіальній астмі, алергічному нежитю;призначенні пацієнтам літнього віку з порушенням функції нирок, печінки, із застійною серцевою недостатністю;алергічних реакціях в анамнезі.Не слід одночасно застосовувати разом з іншими лікарськими засобами для місцевого застосування.При розвитку місцевих реакцій (подразнення шкіри ) гель відміняють. Не слід наносити гель на слизові оболонки або ділянки шкіри, уражені дерматозами або інфекційними процесами. Не застосовувати пацієнтам з відомою гіперчутливістю до НПЗП. У випадку розвитку реакції гіперчутливості лікування слід припинити. Запобігати потрапленю гелю в очі та слизові оболонки. Не застосовувати гель під повітронепроникне ними пов’язками.У період лікування препаратом можливий розвиток реакції фоточутливості. Для зменшення ризику розвитку фоточутливості хворим слід уникати УФ-опромінення та відвідування солярію.Для зниження ризику розвитку побічних реакцій необхідно застосовувати мінімальну ефективну дозу з найменшою тривалістю курсу лікування. Якщо стан хворого не покращується, йому слід обов’язково звернутися до лікаря.