Ксенистат инструкция по применению

Ксенистат фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Ксенистат капсулы по 120 мг №21 (21х1)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/10220/01/01 от 10.11.2009. Приказ № 824 от 10.11.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: orlistat;1 капсула містить орлістату 120 мг (у вигляді 50 % пелет*);допоміжні речовини: *пелети містять: натрію гідрофосфат безводний, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, полівінілпіролідон, полісорбат 80, тальк, титану діоксид (Е 171), целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат; желатинова капсула містить: понсо 4R (Е 124).

Основные физико-химические свойства:

тверді желатинові капсули з корпусом та кришечкою червоного кольору, що містять сферичні пелети білого або майже білого кольору.

Производитель:

Присайс Биофарм Пвт. Лтд/Марксанс Фарма Лтд для "Евро Лайфкер Лтд ", Индия/Великобритания

Фармакотерапевтическая группа:

Средства с периферическим механизмом действия, применяемые при ожирении.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Орлістат – потужний і специфічний інгібітор шлунково-кишкових ліпаз, чинить тривалу дію. Його терапевтична дія здійснюється в просвіті шлунка та тонкого кишечнику і полягає в утворенні ковалентних сполук з активною сериновою ділянкою шлункової і панкреатичної ліпази. Інактивований фермент при цьому втрачає здатність розщеплювати жири їжі, що надходять у формі тригліцеридів, і впливати на вільні жирні кислоти, які всмоктуються, та на моногліцериди. Оскільки нерозщеплені тригліцериди не всмоктуються, зменшується надходження висококалорійних компонентів їжі в організм, а це призводить до зменшення маси тіла. Таким чином, терапевтична дія препарату здійснюється без всмоктування його в системний кровообіг.Враховуючи збільшення концентрації жиру в калових масах, дія орлістату розпочинається через 24 - 48 годин після прийому препарату. Після припинення прийому препарату вміст жиру в калі через 48 - 72 години повертається до рівня, який мав місце до початку терапії.Орлістат є ефективним засобом для тривалого контролю маси тіла (зниження маси тіла та її підтримання на новому рівні, запобігання повторному збільшенню маси тіла). Фармакокінетика. Всмоктування. Системна дія препарату є мінімальною. Через 8 годин після прийому препарату перорально незмінений орлістат у плазмі визначити не вдалося, а це означає, що його концентрація нижча за рівень 5 нг/моль.Загалом, після прийому терапевтичних доз виявити незмінений орлістат у плазмі вдавалося лише спорадично, при цьому концентрації його були вкрай малі (< 10 нг/мл або 0,02 мкмоль). Ознаки кумуляції були відсутні, що підтверджує мінімальне всмоктування препарату.Метаболізм. За даними, одержаними в експерименті на тваринах, метаболізм орлістату здійснюється, головним чином, у стінках кишечнику. Приблизно 42 % від тієї мінімальної фракції препарату, яка піддається системному всмоктуванню у хворих на ожиріння, припадає на два основні метаболіти – М1 і МЗ.Молекули М1 і МЗ мають відкрите бета-лактонове кільце і дуже слабо інгібують ліпазу (відповідно, у 1 000 і 2 500 разів менше, ніж орлістат). З урахуванням такої низької інгібуючої активності і низьких концентрацій у плазмі (у середньому 26 нг/мл і 108 нг/мл відповідно) після прийому терапевтичних доз ці метаболіти розглядаються як фармакологічно неактивні.Виведення. Основним шляхом елімінації є виведення препарату, який не всмоктався, з калом. З калом виводилося приблизно 97 % прийнятої дози препарату, причому 83 % – у вигляді незміненого орлістату.Кумулятивна ниркова екскреція усіх субстанцій, структурно пов'язаних з орлістатом, становить менше 2 % прийнятої дози. Час до повної елімінації препарату з організму (з калом і сечею) становить 3 - 5 діб. Співвідношення шляхів виведення орлістату у добровольців з нормальною і надлишковою масою тіла виявилося однаковим. Як орлістат, так і його метаболіти М1 і МЗ, можуть піддаватися екскреції з жовчю.

Показания к применению:

Тривала терапія у поєднанні з помірно гіпокалорійною дієтою у хворих на ожиріння або пацієнтів із зайвою масою тіла, у тому числі тих, які мають асоційовані з ожирінням фактори ризику.Ксеністат показаний для тривалого контролю маси тіла (зниження маси тіла, її підтримання та профілактика подальшого збільшення маси). Профілактика виникнення асоційованих з ожирінням факторів ризику та супутніх захворювань, включаючи гіперхолестеринемію, інсуліннезалежний цукровий діабет, порушення толерантності до глюкози, гіперінсулінемія, артеріальна гіпертензія.У комбінації з цукрознижувальними препаратами (метформін, препарати сульфонілсечовини та/або інсулін) або помірно гіпокалорійною дієтою у хворих на цукровий діабет ІІ типу із зайвою масою тіла або ожирінням.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до препарату або до будь-яких інших компонентів, що містяться в капсулі. Синдром хронічної мальабсорбції, холестаз. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік.

Особенности применения:

Можливість побічних реакцій з боку травного тракту може збільшуватися, якщо Ксеністат приймають з їжею, багатою на жири (наприклад, 2000 ккал на добу, з них понад 30 % – у вигляді жирів, що дорівнює приблизно 67 г жиру). Хворих слід поінформувати про можливість виникнення побічних реакцій з боку травного тракту і навчати, як усувати їх шляхом кращого дотримання дієти, особливо щодо кількості жиру, який міститься в їжі. Застосування низькожирової дієти зменшує можливість виникнення побічних дій з боку травного тракту і тим самим допомагає пацієнтам контролювати і регулювати прийом жирів.Пацієнт повинен отримувати збалансовану, помірно гіпокалорійну дієту, яка містить не більше 30 % калоражу у вигляді жирів. Рекомендується харчування, багате на фрукти та овочі.Добова кількість жирів повинна розподілятися на три основні прийоми. У довготривалих клінічних дослідженнях у більшості хворих концентрація вітамінів А, D, E, K та бета-каротину протягом 4-х повних років терапії Ксеністатом залишалася в межах норми. Для забезпечення адекватного надходження усіх поживних речовин можна призначити полівітаміни.У хворих на цукровий діабет ІІ типу зниження маси тіла при лікуванні Ксеністатом супроводжується поліпшенням компенсації вуглеводного обміну, що може дозволити і спричинити необхідність зменшення дози пероральних цукрознижувальних препаратів.Ефективність у хворих на цукровий діабет ІІ типу.При застосуванні в комбінації з цукрознижувальними препаратами (метформін, препарати сульфонілсечовини, інсулін) у хворих на цукровий діабет ІІ типу із зайвою масою тіла (ІМТ ³ 28 кг/м2) або з ожирінням (ІМТ ³ 30 кг/м2) Ксеністат у поєднанні з помірною гіпокалорійною дієтою дає додаткову можливість для поліпшення компенсації вуглеводного обміну.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Не застосовують.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Клінічні дослідження застосування Ксеністату у дітей віком до 18 років не проводились, тому не рекомендується призначати препарат цій віковій категорії пацієнтів.

Способ применения и дозы:

Рекомендована доза Ксеністату для дорослих – по 1 капсулі 120 мг під час кожного основного прийому їжі (під час вживання їжі або не пізніше, ніж через 1 годину після вживання їжі). Якщо прийом їжі пропущений або якщо їжа не містить жиру, то прийом Ксеністату також можна пропустити. Пацієнти повинні отримувати збалансовану, помірно гіпокалорійну дієту, яка містить приблизно 30 % калоражу у вигляді жирів. Добова кількість жирів повинна розподілятися на три основні прийоми їжі.Збільшення дози Ксеністату понад рекомендовану (120 мг 3 рази на добу) не призводить до посилення його терапевтичного ефекту.Клінічні дослідження застосування Ксеністату у хворих з порушеннями функції нирок та/або печінки не проводились.

Передозировка:

Випадків передозування орлістату не описано. У клінічних дослідженнях в осіб з нормальною масою тіла і хворих на ожиріння прийом разових доз 800 мг орлістату або багаторазовий прийом препарату по 400 мг 3 рази на добу протягом 15 днів не супроводжувався появою істотних небажаних явищ. Крім того, у хворих на ожиріння є досвід застосування орлістату по 240 мг 3 рази на добу протягом 6 місяців, що не супроводжувалося істотним збільшенням частоти небажаних явищ.У разі вираженого передозування орлістату рекомендується контролювати стан пацієнта протягом 24 годин. За даними досліджень у людини і на тваринах, будь-який системний ефект, який можна було б пов'язати з ліпазоінгібуючими властивостями орлістату, повинен швидко минати. За необхідності проводиться симптоматична терапія.

Побочные действия:

Нервова система: головний біль.З боку дихальної системи: інфекції ЛОР-органів і нижніх дихальних шляхів.З боку травного тракту: абдомінальний біль/дискомфорт, оліїсті виділення з прямої кишки, виділення газів з деякою кількістю виділень, імперативні позиви на дефекацію, стеаторея, метеоризм, рідкі випорожнення, почастішання дефекації, біль або дискомфорт у прямій кишці, м’які випорожнення, нетримання калу, здуття живота, ураження зубів, ураження ясен, ректальна кровотеча, дивертикуліт, панкреатит, зв’язок яких із застосуванням препарату не встановлений (частота виникнення невідома). Описані окремі випадки розвитку гепатиту.З боку сечовидільної системи: інфекції сечових шляхів, оксалатна нефропатія. Обмін речовин: гіпоглікемія.Інфекції: грип.З боку репродуктивної системи: дисменорея. Психічні розлади: тривога. З боку шкіри: бульозні висипання. З боку імунної системи: свербіж, висипання, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, анафілаксія.Організм у цілому: слабкість. Лабораторні дослідження: підвищення активності трансаміназ і лужної фосфатази. При одночасному призначенні орлістату та антикоагулянтів зареєстровані випадки зниження протромбіну.При одночасному застосуванні орлістату і антиепілептичних засобів були повідомлення про судоми. 

Лекарственное взаимодействие:

У фармакокінетичних дослідженнях взаємодії з амітриптиліном, бігуанідами, лозартаном, фентерміном, сибутраміном, дигоксином, метформіном, фенітоїном, варфарином, оральними контрацептивами, ніфедипіном, статинами й алкоголем не відзначалося.При одночасному прийомі з Ксеністатом відзначалося зменшення всмоктування вітамінів А, D, E, K і бета-каротину. Якщо рекомендовані полівітаміни, то їх слід приймати не менше ніж через 2 години після прийому Ксеністату або перед сном.При одночасному прийомі Ксеністату та циклоспорину відзначалося зниження плазмових концентрацій циклоспорину, тому рекомендується частіше визначення концентрацій циклоспорину в плазмі при одночасному прийомі циклоспорину та Ксеністату.При одночасному прийомі пероральних антикоагулянтів необхідно проводити моніторинг параметрів коагуляції.У фармакокінетичному дослідженні пероральне застосування аміодарону під час лікування орлістатом призводило до зниження системного впливу аміодарону та дизетиламіодарону на 25 -30 %. У зв’язку з тим, що фармакокінетика аміодарону є комплексною, клінічне значення цього феномену незрозуміле. Ефект від початку терапії Ксеністатом у пацієнтів, які вже отримують терапію аміодароном, не вивчався. Потенційно можливе зниження клінічної ефективності аміодарону.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 3 блістери в картонній коробці.По 21 капсулі у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.In-bulk № 1000, в пластиковій банці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження209 Ялавар, Патанвала Індастріал Істейт, Л.Б.С. Роад, Гаткопар (3), Мумбаї – 400 086, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Ксенистат
Производитель:Присайс Биофарм Пвт. Лтд/Марксанс Фарма Лтд для "Евро Лайфкер Лтд ", Индия/Великобритания
Форма выпуска:По 10 капсул у блістері; по 3 блістери в картонній коробці.По 21 капсулі у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.In-bulk № 1000, в пластиковій банці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/10220/01/01 от 10.11.2009. Приказ № 824 от 10.11.2009
МНН:Orlistat
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: orlistat;1 капсула містить орлістату 120 мг (у вигляді 50 % пелет*);допоміжні речовини: *пелети містять: натрію гідрофосфат безводний, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, полівінілпіролідон, полісорбат 80, тальк, титану діоксид (Е 171), целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат; желатинова капсула містить: понсо 4R (Е 124).

Фармакологическая группа:Средства с периферическим механизмом действия, применяемые при ожирении.
Код АТХ:A08AB01 - Орлистат
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Хронический гастрит
Классификация хронического гастрита по формам, вид...
Реклама
Витамин D поможет при лечении тяжелой формы рака кожи: открытие
Меланома — это вид рака, который развивается из кл...
Консервированные помидоры содержат больше ликопина, чем свежие
Многие люди избегают замороженных продуктов, счита...
Реклама