Популярные препараты Лоратадин Омез Нимесил

Идеос - Адаптированная инструкция

Состав

Состав

діючі речовини: 1 таблетка містить кальцію карбонату 1250 мг, що відповідає 500 мг елементарного кальцію, холекальциферолу (вітамін D3) 400 МО (10 мкг);допоміжні речовини: ксилітол, сорбітол, полівінілпіролідон, магнію стеарат, ароматизатор лимонний.
Лекарственная форма

Лекарственная форма

Таблетки для жування.Квадратні таблетки від білого до сіро-білого кольору.
Основные физико-химические свойства

Основные физико-химические свойства

Категория отпуска

Производитель

Местонахождение производителя

Местонахождение производителя

Вироблено на заводі Іннотера Шузі, Франція. Rue Rene Chantereau L’ Isle Vert, 41150, Chouzy sur Cisse, France.
Фармакотерапевтическая группа

Фармакотерапевтическая группа

Препарати вітаміну D та його аналоги. Комбінації.Код АТС А11С С20. Фармакологічні властивості. Ідеос активно впливає на обмін кальцію та фосфору в організмі, поповнює недостатнє надходження вітаміну D3 та кальцію з їжею. Вітамін D3 підвищує всмоктування кальцію в шлунково-кишковому тракті та його зв'язування в кістковій тканині, регулює обмін кальцію та фосфору в організмі. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, процесах згортання крові, регулюванні процесів нервової провідності та м'язових скорочень, підтриманні стабільності нервової діяльності.Фармакокінетика зумовлена взаємодією компонентів препарату. Вітамін D всмоктується у тонкій кишці. Кальцій всмоктується в іонізованій формі у проксимальному відділі кишки за допомогою активного D-вітамінзалежного транспортного механізму. Вітамін D3, щоб стати активним, підлягає подвійному гідроксилюванню: спочатку в печінці з 25-гідроксихолекальциферолу (кальциферолу), а потім у ниркових канальцях з утворенням 1,125 дигідроксивітаміну D3 (кальцитріолу), який є активним метаболітом.
Фармакологические свойства

Фармакологические свойства

Показания к применению

Показания к применению

Поповнення дефіциту кальцію та вітаміну D3 в осіб літнього віку;профілактика та лікування у складі комплексної терапії остеопорозу, обумовленого дефіцитом кальцію та вітаміну D3;профілактика і лікування вторинного остеопорозу у пацієнтів з ревматичними захворюваннями, в терапії яких застосовуються кортикостероїди, цитостатики та протисудомні препарати.
Противопоказания

Противопоказания

Підвищена чутливість до вітаміну D3 та інших компонентів препарату; перевищення допустимого рівня кальцію в крові (гіперкальціємія); підвищене виділення кальцію із сечею (гіперкальціурія); осідання кальцієвих каменів у нирках (у лежачих хворих з підвищеним вмістом кальцію в крові та/або в сечі лікування можна проводити лише після того, як хворий "вийде" з лежачого стану); декальцинуючі пухлини, такі як мієлома, кісткові метастази, саркоїдоз.
Надлежащие меры безопасности при применении

Надлежащие меры безопасности при применении

Особенности применения

Особенности применения

Применение в период беременности или кормления грудью

Применение в период беременности или кормления грудью

У період вагітності та годування груддю препарат застосовують після ретельної оцінки співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини), яке визначає лікар та суворо дотримуючись рекомендованих доз.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Не впливає.
Дети

Дети

Лікарський засіб не застосовують дітям внаслідок відсутності клінічних даних.
Способ применения и дозы

Способ применения и дозы

Препарат приймають внутрішньо незалежно від прийому їжі. Таблетки слід розсмоктувати або розжовувати. Середня добова доза - 2 таблетки. Ідеос можна застосовувати під час вагітності та годування груддю. Оскільки вагітним не можна приймати більше 600 МО вітаміну D3 і 1500 мг кальцію на добу, то доза препарату для вагітних повинна бути не більше 1 таблетки на добу. Тривалість курсу лікування визначає лікар, залежно від перебігу захворювання.
Передозировка

Передозировка

При передозуванні Ідеосу можуть з'явитися нудота, блювання, спрага, запор. Хронічне передозування вітаміном D3 може провокувати судинну та тканинну кальцифікацію через гіперкальціємію.Лікування: припинити насичення вітаміном D3 та кальцієм, провести регідратацію.
Побочные действия

Побочные действия

Запор або понос, здуття живота, біль в ділянці епігастрії, нудота, алергічні реакції (свербіж, висипання, кропив’янка та інші); дуже рідко - гіперкальціємія як результат довготривалого лікування високими дозами.
Лекарственное взаимодействие

Лекарственное взаимодействие

Кальцій може посилювати абсорбцію препаратів тетрациклінового ряду, тому Ідеос треба приймати за 3 години до або після прийому вищевказаних препаратів. Для запобігання зниження всмоктування бісфосфонатів або фториду натрію рекомендується приймати Ідеос не раніше ніж через 2 години після їх прийому. Активність вітаміну D3 може знижуватися при одночасному застосуванні фенітоїну або барбітуратів. При одночасному лікуванні серцевими глікозидами необхідний контроль ЕКГ та клінічного стану хворого, так як препарати кальцію можуть потенціювати терапевтичні та токсичні ефекти серцевих глікозидів. Кортикостероїди зменшують всмоктування кальцію, тому лікування кортикостероїдами може потребувати збільшення дози Ідеосу. Одночасне лікування препаратами холестираміну або проносними засобами на основі мінеральної або рослинної олії може знижувати всмоктування вітаміну D3. При одночасному застосуванні діуретиків тіазидного ряду збільшується ризик виникнення гіперкальціємії, оскільки вони збільшують реабсорбцію кальцію. Фуросемід та інші петльові діуретики, навпаки, збільшують виведення кальцію нирками.
Срок годности

Срок годности

2,5 року. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Условия хранения

Условия хранения

Зберігати при температурі 15 – 25 оC. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка

Упаковка

По 15 таблеток у тубі. По 2 туби в упаковці (30 таблеток).
Категория отпуска

Категория отпуска

Без рецепта.
Дополнительно

Дополнительно

Заявник

Лабораторія Іннотек Інтернасьйональ (Франція).Представництво Лабораторії Іннотек Інтернасьйональ в Україні: 02099, м. Київ, вул. Російська, 64, офіс 2.

Особливі застереження

У пацієнтів зі слабкою та помірною нирковою недостатністю (виявляється у людей літнього віку) або незначною гіперкальціурією необхідно проводити періодичний контроль за виведенням кальцію із сечею та за рівнем кальцію в плазмі. Крім того, необхідно проводити контроль виділення кальцію із сечею в пацієнтів, які мають в анамнезі камені у нирках, з метою виключення гіперкальціурії. З обережністю слід застосовувати у хворих, які приймають препарати дигіталісу. Не застосовувати одночасно з вітамінними комплексами, які містять кальцій та вітамін D3.