Флоксан инструкция по применению

Флоксан фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Флоксан раствор д/инф., 200 мг/100 мл по 100 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6124/02/01 от 11.07.2007. Приказ № 1075 от 30.12.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 флакон 100 мл містить офлоксацину 200 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота хлористоводнева, вода для ін'єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозорий, світло-жовтий розчин;

Производитель:

Мустафа Невзат Илач Санаи А.Ш., Турция

Фармакотерапевтическая группа:

Фторхинолоны.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Офлоксацин – синтетичний протимікробний засіб із групи фторхінолонів широкого спектра дії.Бактерицидна дія офлоксацину пов'язана з блокадою ферменту ДНК-гірази в бактеріальнихклітинах. Протимікробний спектр охоплює грамнегативні і грампозитивні бактерії, чутливі до офлоксацину: Enterobacteiaceae (Escherichia coli, види Citrobacter, Enterobacter, Klebsiella, Proteus, Providencia, Salmonella, Serratia, Shigella, Yersinia), Pseudomonas spp., у тому числі Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae, Haemophilus ducreyi, Branhamella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Acinetobacter spp., Campylobacter spp., Gardnerellavaginalis, Helicobacter pylori, Pasteurella multocida, Vibrio spp., Brucella melitensis; стафілококи, в тому числі і штами, що виробляють пеніциліназу, та деякі штами, резистентнідо метициліну; також він має активність відносно Chlamydia trachomatis, Chlamydia pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum (при граничних значеннях MIC), Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium leprae та деяких інших мікобактерій.Чутливість стрептококів групи А, В і С є граничною.Більшість анаеробів, за винятком Clostridium perfringens, є резистентними.Офлоксацин неактивний відносно Treponema pallidum.Фармакокінетика. Максимальна концентрація в плазмі крові відзначається через 1 годину та становить 2,7 мкг/мл після застосування разової дози 200 мг. Зв'язування з білками плазми становить 25%. Період напіввиведення дорівнює 5-7 годинам. До 90% препарату виводиться нирками в незмінному стані. Метаболізується до 5% препарату. У хворих з нирковою чи печінковою недостатністю виділення офлоксацину з організму може уповільнюватись. Офлоксацин легко проникає крізь плаценту та потрапляє у материнське молоко. Вміст в легенях, тканинах ЛОР-органів, м'язах, печінці, жовчному міхурі та жовчі, а також в тканинах сечостатевої системи перевищує вміст в крові. В слізній рідині, слині та шкірі концентрації такі ж самі, як в крові.

Показания к применению:

Лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами:інфекції вуха, горла, носа;інфекції дихальних шляхів: пневмонія і бронхопневмонія, плеврит, емпієма плеври, бронхоектатична хвороба, загострення хронічного бронхіту, легеневі абсцеси;інфекції сечостатевих шляхів: гострий і хронічний пієлонефрит, простатит, уретрит, цистит, епідидиміт, хірургічні інфекції сечових шляхів, ускладнені або рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів;інфекції черевної порожнини, включаючи інфекції малого таза, бактеріальна діарея;захворювання уретри, шийки матки, прямої кишки, спричинені стійкими до пеніциліну гонококами, хламідіями та іншими мікроорганізмами, чутливими до офлоксацину; такі інфекційні хвороби, як черевний тиф, сальмонельоз, шигельоз, інфекції жовчних шляхів, остеомієліт;інфекції м'яких тканин і шкіри; Може використовуватись у комплексній терапії септицемії, ендокардиту, остеомієліту, мікобактеріальних інфекцій, лепри, для передопераційної профілактики або післяопераційного лікування хірургічних інфекцій, в т.ч. у хворих з імунодефіцитом.

Противопоказания:

Не призначають хворим, у яких підвищена чутливість до хінолонів і фторхінолонів, дітям і підліткам до 18 років, вагітним та у період лактації. Препарат протипоказаний при епілепсії, судомній готовності, черепно-мозкових травмах, запальних процесах центральної нервової системи. 

Особенности применения:

Під час лікування не рекомендується вживання алкогольних напоїв.Вплив на здатність керувати автомобілем і використовувати механізми. Деякі побічніефекти (запаморочення, головний біль, пригнічення свідомості) можуть погіршувати здатність пацієнта зосереджувати і знижувати його реактивність і таким чином підвищуватиризик при керуванні транспортом чи обслуговуванні механізмів. У період лікування хворі неповинні піддаватися ультрафіолетовому опроміненню.З обережністю призначають при атеросклерозі судин головного мозку, порушенні мозковогокровообігу, порушенні функції нирок.Потрібен постійний нагляд лікаря при одночасному застосуванні інсуліну, кофеїну, теофіліну, циклоспорину, нестероїдних протизапальних засобів, пероральних антикоагулянтів і засобів, які метаболізуються за допомогою цитохрому Р450.

Способ применения и дозы:

Інфузійний розчин вводять внутрішньовенно крапельно протягом не менше 30 хв. Слід використовувати тільки свіжоприготовлені розчини.Режим дозування визначається лікарем індивідуально і залежить від тяжкості та виду інфекції, а також чутливості мікроорганізмів, загального стану хворого та функції печінки танирок. Добова доза становить від 200 до 800 мг при середній тривалості лікування 7-10 днів.Дорослим, з незміненою функцією нирок, призначають в разовій дозі 200 - 400 мг (вміст 1-2флаконів) з інтервалом 12 год.При гемодіалізі та перитоніальному діалізі - по 100 мг кожні 24 год.При нирковій недостатності препарат призначають з урахуванням кліренса креатиніну: якщо він вище 50 мл/хв., корекції дози непотрібно; при значенні 20-50 мл/хв. призначають впочатковій дозі 200 міліграм, потім по 100 міліграм 1 раз на добу; якщо значення нижче 20 мл/хв., призначають в початковій дозі 200 міліграм, потім по 100 міліграм 1 раз на 48 год.Доза препарату у хворих з печінковою недостатністю не повинна перевищувати 400 мг/добу. Максимальна добова доза - 800 мг. При покращанні стану хворого переводять на пероральний прийом препарату в тій самій добовій дозі.При інфекційних захворюваннях нирок та сечовивідних шляхів ФлоксанТМ призначають у дозі 100 - 200 мг 1 - 2 рази на добу залежно від тяжкості хвороби.При лікуванні гонореї без ускладнень перевагу слід надавати одноразовій дозі 400 мг.При лікуванні інфекцій дихальних шляхів, а також горла, носа і вуха, інфекцій шкіри і м 'якихтканин, інфекцій черевної порожнини застосовують 200 мг ФлоксануТМ двічі на день.Лікування легеневого туберкульозу, що спричинений резистентними штамами мікобактерій: 400 мг кожні 12 годин протягом 3-12 місяців у поєднанні з іншими протитуберкульозними ліками.Для профілактики інфекцій у хворих з вираженим зниженням імунітету - по 400-600 мг/добу.

Передозировка:

Найбільш важливими симптомами, що можуть мати місце при гострому передозуванні, є порушення з боку центральної нервової системи, такі, зокрема, як запаморочення, сплутаність і пригнічення свідомості, головний біль, блювання, біль в животі, діарея, ерозії слизової оболонки шлунково-кишкового тракту.Лікування є симптоматичним, специфічного антидоту немає. Офлоксацин виводиться головним чином нирками, його елімінацію можна прискорити шляхом форсованого об'ємного діурезу. Тільки в обмеженій кількості офлоксацин можливо видалити з організму гемодіалізом (в середньому 15 - 25%) або перитонеальним діалізом (менше 2%).

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту можливі диспептичні явища - анорексія, нудота, блювання, діарея, біль у животі. Рідко підвищується рівень печінкових ферментів тазбільшується рівень білірубіну, можливий розвиток псевдомембранозного коліту, гепатит.З боку ЦНС можливі головний біль, запаморочення, уповільнення швидкості реакцій, порушення сну, галюцинації, неспокій, збудження, судоми, підвищення внутрішньочерепного тиску, втрата свідомості.З боку органів чуття: рідко - порушення зору, смаку, нюху.З боку нирок: транзиторне порушення видільної функції з підвищенням рівня сечовини, креатиніну, інтерстиціальний нефрит.Алергічні реакції: петехії, васкуліт, набряк обличчя, гортані, язика, затруднення дихання, тахікардія та шок.З боку кровотворної системи можливі лейкопенія, анемія, тромбоцитопенія та агранулоцитоз, кардіоваскулярний колапс, апластична анемія, гемолітична анемія.Інші: міалгія, артралгія, гіпоглікемія (у хворих на цукровий діабет), тендовагініт, фотосенсибілізація, дисбіоз.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування ФлоксануТМ та нестероїдних протиревматичних препаратів підвищує ймовірність появи судом. Пробенецид, циметидин, фуросемід, метотрексат гальмують виведення офлоксацину та можуть підвищувати його токсичність.ФлоксанТМ, як і інші хінолінові антибіотики, змінює фармакокінетичні дані теофіліну і є причиною підвищення концентрації теофіліну.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності - 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

Скляний флакон по 100 мл з гумовою пробкою, обжатою алюмінієвим ковпачком, з контролем розкриття, по 1 флакону в картонній коробці разом з інструкцією для медичного застосування.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: ofloxacin; (RS)-9-фторо-3-метил-10-(4-метилпіперазин-1-іл)-7-оксо-2,3-дигідро-7Н-піридо[1,2,3-де]-1,4-бензоксазин-6-карбоксилова кислота;Форма випускуРозчин для інфузій.АдресаCobancesme — Yenibosna, Istanbul/ Turkey
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Флоксан
Производитель:Мустафа Невзат Илач Санаи А.Ш., Турция
Форма выпуска:Скляний флакон по 100 мл з гумовою пробкою, обжатою алюмінієвим ковпачком, з контролем розкриття, по 1 флакону в картонній коробці разом з інструкцією для медичного застосування.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6124/02/01 от 11.07.2007. Приказ № 1075 от 30.12.2009
МНН:Ofloxacin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 флакон 100 мл містить офлоксацину 200 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота хлористоводнева, вода для ін'єкцій.

Фармакологическая группа:Фторхинолоны.
Код АТХ:J01MA01 - Офлоксацин
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Лечение синусита в домашних условиях
Как лечить синусит домаПрофилактика синусита в дом...
Реклама
Врач объяснил, можно ли есть белые волокна бананов
Бананы являются отличным источником питательных ве...
Диетолог объяснил, как помогает Coca-Cola при желудочном гриппе
Желудочный грипп, также известный как вирусный гас...
Реклама