Популярные препараты Лоратадин Омез Нимесил

Аскорбиновая Кислота (Витамин С) - Адаптированная инструкция

Состав

Состав

діюча речовина: 1 таблетка містить аскорбінової кислоти 25 мг;допоміжні речовини: цукор-пісок; глюкоза, моногідрат; кальцію стеарат; кислота лимонна, моногідрат; крохмаль картопляний; ароматизатор малина або ківі, або полуниця, або тропічні фрукти, або чорниця, або чорна смородина або лимон.
Лекарственная форма

Лекарственная форма

Таблетки жувальні. Таблетки жувальні зі смаком малини або ківі, або полуниці, або тропічних фруктів, або чорниці, або чорної смородини або лимона. Таблетки білого кольору з жовтуватим відтінком, круглої форми з плоскою шорсткою поверхнею, з гладенькою фаскою і боковою частиною, з кислувато-солодким смаком малини або ківі, або полуниці, або тропічних фруктів, або чорниці, або чорної смородини або лимона.
Основные физико-химические свойства

Основные физико-химические свойства

Категория отпуска

Производитель

Відкрите акціонерне товариство Екзон. Республіка Білорусь, 225612, Брестська обл., м. Дрогічин, вул. Леніна, 202.
Местонахождение производителя

Местонахождение производителя

Фармакотерапевтическая группа

Фармакотерапевтическая группа

Вітаміни, прості препарати аскорбінової кислоти. Код АТС A11G A01.Аскорбінова кислота бере участь в окисно-відновних процесах та в утворенні активної форми фолієвої кислоти, захищає гемоглобін і оксигемоглобін, залізо цитохромів Р450. Аскорбінова кислота відіграє важливу роль у біосинтезі колагену, серотоніну, гормонів надниркових залоз, карнітину, сприяє вивільненню заліза із зв’язаного стану з трансферином і його всмоктуванню з кишечнику. Вітамін С є позаклітинним і внутрішньоклітинним антиоксидантом, активно зв'язує вільні радикали. Антиоксидантна дія аскорбінової кислоти посилюється при сумісному застосуванні токоферолу і ретинолу. Аскорбінова кислота сприяє підвищенню опірності організму до несприятливого впливу навколишнього середовища, поліпшує загальне самопочуття, має радіопротекторні властивості. Цукор і глюкоза, що входять до складу препарату, є джерелом енергії для організму. Аскорбінова кислота всмоктується по всьому травному тракту, переважно в тонкому кишечнику, вже через 30-60 хв після прийому. Період напіввиведення вітаміну С – 4-7 годин. Надлишок виводиться із сечею у вигляді кислоти аскорбінової та її метаболітів: треонової, ксилонової, ліксонової та щавлевої кислот. Зі збільшенням дози до 200 мг і більше всмоктуваність кислоти аскорбінової зменшується. Всмоктування також може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії.
Фармакологические свойства

Фармакологические свойства

Показания к применению

Показания к применению

Профілактика гіпо- та авітамінозу вітаміну С. Задоволення підвищеної потреби організму у вітаміні С в період росту, вагітності і годування груддю, при напружених фізичних та розумових навантаженнях, перевтомі, стресових станах, у період одужання після інфекційних захворювань, при різних інтоксикаціях, геморагічних діатезах.
Противопоказания

Противопоказания

Гіперчутливість. Не слід призначати великі дози препарату хворим з підвищеним згортанням крові, тромбофлебітами, з тяжкими захворюваннями нирок, схильністю до тромбозів, а також при цукровому діабеті і станах, що супроводжуються підвищеним вмістом цукру в крові.
Надлежащие меры безопасности при применении

Надлежащие меры безопасности при применении

При прийомі великих доз і тривалому застосуванні препарату слід контролювати функцію нирок та рівень артеріального тиску, а також функцію підшлункової залози.Не слід призначати великі дози препарату хворим з підвищеним згортанням крові.Оскільки аскорбінова кислота підвищує абсорбцію заліза, її застосування у високих дозах може бути небезпечним для пацієнтів з гемохроматозом, таласемією, поліцитемією, лейкемією і сидеробластною анемією. Пацієнтам з високим вмістом заліза в організмі слід застосовувати препарат у мінімальних дозах.Одночасне застосування лікарського засобу з лужними напоями (мінеральні води) зменшує всмоктування вітаміну С. Також всмоктування кислоти аскорбінової може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії.З обережністю застосовують для лікування пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.Кислота аскорбінова може впливати на результати лабораторних досліджень, наприклад, при визначенні вмісту в крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази тощо.Оскільки аскорбінова кислота чинить легку стимулюючу дію, не рекомендується приймати лікарський засіб наприкінці дня.
Особенности применения

Особенности применения

Применение в период беременности или кормления грудью

Применение в период беременности или кормления грудью

Нестача вітаміну С у раціоні вагітних може бути небезпечна для плода, однак застосування його у високих дозах також може негативно вплинути на розвиток плода, тому Аскорбінову кислоту призначають тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.Аскорбінова кислота проникає в грудне молоко, тому в період годування груддю вітамін С приймають тільки під контролем лікаря.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Не впливає.
Дети

Дети

Не призначають дітям віком до 3 років.
Способ применения и дозы

Способ применения и дозы

Таблетки приймають внутрішньо після їди. Таблетки розжовують та запивають невеликою кількістю води.З профілактичною метою аскорбінову кислоту призначають дорослим і дітям віком від 14 років у добовій дозі 50-100 мг (2-4 таблетки).Дітям віком 3-14 років з метою профілактики гіповітамінозу призначають по 50 мг (2 таблетки) 2 рази на добу.Вагітним, жінкам після пологів, а також при низькому вмісті вітаміну С у грудному молоці призначають у добовій дозі 300 мг (12 таблеток) протягом 10-15 днів, після чого (з профілактичною метою протягом усього періоду годування груддю) – у добовій дозі 100 мг (4 таблетки).Тривалість застосування визначає лікар залежно від характеру патологічного стану та ефективності терапії.
Передозировка

Передозировка

Симптоми: при одноразовому застосуванні надмірних доз препарату можливе виникнення нудоти, блювання, здуття і болю в животі, свербежу, висипу на шкірі, підвищеної збудливості.Передозування сприяє підвищеному тромбоутворенню. Тривале, безконтрольне застосування препарату в дозах, що перевищують лікувальні, може призвести до пригнічення інсулярного апарату підшлункової залози, спричинити значні зміни в обміні речовин. Це необхідно враховувати, призначаючи Аскорбінову кислоту хворим на цукровий діабет.Лікування: відміна препарату, промивання шлунка, лужне пиття, прийом активованого вугілля або інших сорбентів, симптоматична терапія.
Побочные действия

Побочные действия

Аскорбінова кислота, як правило, переноситься добре, проте можуть виникнути такі побічні реакції:з боку травного тракту: при застосуванні у дозі понад 1 г на добу – подразнення слизової оболонки травного тракту, печія, нудота, блювання, діарея;з боку сечовидільної системи: ушкодження гломерулярного апарату нирок, кристалурія, утворення уратних, цистинових та/або оксалатних конкрементів у нирках і сечовивідних шляхах;алергічні реакції: шкірні висипання, набряк Квінке, кропив’янка; іноді – анафілактичний шок при наявності сенсибілізації;з боку ендокринної системи: ушкодження інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) та порушення синтезу глікогену аж до появи цукрового діабету;з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, дистрофія міокарда;з боку кровотворної системи: тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз; у хворих із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров'яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів;з боку нервової системи: підвищена збудливість, порушення сну, головний біль;з боку обміну речовин: порушення обміну цинку, міді.
Лекарственное взаимодействие

Лекарственное взаимодействие

Аскорбінова кислота зменшує токсичність сульфаніламідних препаратів, знижує дію гепарину і непрямих антикоагулянтів, підвищує концентрацію пеніциліну і тетрацикліну в крові, посилює ефект побічної дії саліцилатів (ризик виникнення кристалурії). Застосування пероральних контрацептивів знижує рівень вітаміну С в організмі. При одночасному застосуванні низьких доз вітаміну С і вітамінів В1, В2 і В6 визначається взаємне посилення терапевтичної дії. Вітамін Р (рутин) значно покращує засвоєння вітаміну С. Слід уникати одночасного застосування аскорбінової кислоти з терапевтичними дозами вітамінів В12, РР, В6, з еуфіліном, препаратами заліза і міді.Препарати хінолінового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, кортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси аскорбінової кислоти в організмі.Аскорбінова кислота підвищує загальний кліренс етанолу.
Срок годности

Срок годности

18 місяців. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Условия хранения

Условия хранения

Зберігати в захищеному від світла та вологи місці при температурі не вище 25 ºС.Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка

Упаковка

По 10 таблеток в упаковці.
Категория отпуска

Категория отпуска

Без рецепта.
Дополнительно

Дополнительно