Популярные препараты Лоратадин Омез Нимесил

Амбронол - Адаптированная инструкция

Состав

Состав

діюча речовина: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг; допоміжні речовини: сорбіт (Е 420); пропіленгліколь; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; натрію бензоат (Е 211); динатрію едетат; натрію гідрофосфат безводний; натрію дигідрофосфат, дигідрат; сахарин натрію; ментол; ароматизатор малиновий; ароматизатор лимонний; вода очищена. 
Лекарственная форма

Лекарственная форма

Сироп.Прозора безбарвна рідина зі специфічним запахом.
Основные физико-химические свойства

Основные физико-химические свойства

Категория отпуска

Производитель

Маріон Біотек Пвт.Лтд.Б-49, Сектор-67, Нойда, Гаутам Будх Нагар (Ю.П.), 201301, Індія. Marion Biotech Pvt.Ltd.B-49, Sector-67, Noida, Gautam Budh Nagar (U.P.), 201301, India.
Местонахождение производителя

Местонахождение производителя

Фармакотерапевтическая группа

Фармакотерапевтическая группа

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B06.Амброксолу гідрохлорид проявляє бронхосекретолітичну та секретомоторну (відхаркувальну) дії. Препарат Амбронол нормалізує порушення бронхолегеневої секреції, покращує реологічні показники мокротиння, зменшує його в’язкість та полегшує відходження мокротиння з бронхів.Дія розпочинається через 30 хвилин і триває протягом 6-12 годин. Збільшує продукцію легеневого сурфактанту та підвищує мукоциліарний кліренс. Після перорального застосування амброксолу гідрохлорид практично повністю абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Метаболізується в печінці. Період напіввиведення становить 8-10 годин. Приблизно 90 % екскретується з сечею.
Фармакологические свойства

Фармакологические свойства

Показания к применению

Показания к применению

Гострі та хронічні захворювання дихальних шляхів, пов’язані з порушенням секреції та послабленням просування слизу.
Противопоказания

Противопоказания

Гіперчутливість до амброксолу гідрохлориду або інших компонентів препарату;перший триместр вагітності.
Надлежащие меры безопасности при применении

Надлежащие меры безопасности при применении

Пацієнтам з бронхомоторними розладами та зі значною кількістю слизу Амбронол необхідно застосовувати з обережністю через ризик закупорювання бронхів слизом.Пацієнтам з ослабленою функцією нирок та з тяжкими захворюваннями печінки препарат Амбронол слід застосовувати тільки під наглядом лікаря (при подовженні терміну лікування або при підвищенні дози препарату).У пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю можливе накопичення метаболітів амброксолу в печінці.Амбронол сироп містить сорбіт і є джерелом фруктози. Пацієнтам, які мають спадкову непереносимість фруктози, галактози, недостатність лактази або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід призначати сироп, його потрібно замінити іншими лікарськими формами (таблетки). Амбронол сироп містить сахарин натрію, що слід враховувати хворим на цукровий діабет.
Особенности применения

Особенности применения

Применение в период беременности или кормления грудью

Применение в период беременности или кормления грудью

Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр. Застосовувати препарат в І триместрі вагітності не рекомендується. Незважаючи на відсутність достовірних даних щодо негативного впливу амброксолу гідрохлориду на плід і немовля, застосування Амбронолу сиропу у II та III триместрах вагітності можливе, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.Амброксолу гідрохлорид виділяється у грудне молоко, тому не рекомендується для застосування у період годування груддю. У разі необхідності застосування препарату жінкам, які годують груддю, на період лікування необхідно припинити годування груддю.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Дети

Дети

Немає досвіду застосування препарату у недоношених дітей та новонароджених.Дітям віком до 2 років Амбронол сироп слід застосовувати тільки під наглядом лікаря.
Способ применения и дозы

Способ применения и дозы

Препарат приймають після їди.Дорослим та дітям віком від 12 років - у перші 2-3 доби по 10 мл 3 рази на добу,далі – по 10 мл 2 рази або по 5 мл 3 рази на добу;дітям віком 5-12 років - по 5 мл 2-3 рази на добу;дітям віком 2-5 років - по 2,5 мл 3 рази на добу;дітям віком до 2-х років (крім новонароджених і недоношених ) - по 2,5 мл 2 рази на добу.Тривалість лікування залежить від характеру та особливостей перебігу захворювання.Не рекомендується приймати Амбронол сироп без лікарського призначення більше 4-5 днів.
Передозировка

Передозировка

Симптоми. При передозуванні амброксолу значних симптомів інтоксикації не спостерігається.Були зареєстровані незначне збудження та діарея. Амброксолу гідрохлорид добре переноситься при пероральному застосуванні в дозі до 25 мг/кг/добу. У випадку перевищення зазначеної дози можуть спостерігатися слинотеча, нудота, блювання та різке зниження артеріального тиску.Лікування. У випадку передозування показана симптоматична терапія. Заходи, такі як викликання блювання, промивання шлунка, слід застосовувати лише у випадках значного передозування.
Побочные действия

Побочные действия

Препарат зазвичай добре переноситься. З боку травної системи: рідко спостерігаються прояви диспепсії (шлунковий дискомфорт, печія), пронос, нудота, блювання.З боку імунної системи:  рідко можуть спостерігатися прояви алергічних реакцій (шкірні висипання, кропив’янка, набряк обличчя, задишка, свербіж, ринорея). Інші: є повідомлення, що в окремих випадках спостерігались алергічний контактний дерматит, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, але їх зв’язок із застосуванням амброксолу не доведений. Були окремі повідомлення про такі реакції, як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, що асоціювалися із застосуванням амброксолу. При появі шкірних реакцій або реакцій на слизових оболонках хворому слід припинити застосування препарату та терміново звернутися до лікаря.
Лекарственное взаимодействие

Лекарственное взаимодействие

Амбронол сироп не рекомендується приймати одночасно з засобами, що мають протикашльову активність (наприклад з кодеїном), тому що це призведе до утруднення виведення мокротиння з бронхів на тлі зменшення кашлю.Застосування препарату у поєднанні з антибіотиками (амоксициліном, цефуроксимом, еритроміцином, доксицикліном) може поліпшити надходження антибіотиків до легеневих тканин. Така взаємодія з доксицикліном широко застосовується з терапевтичною метою.
Срок годности

Срок годности

3 роки.
Условия хранения

Условия хранения

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка

Упаковка

По 100 мл сиропу у флаконі з дозуючим стаканчиком в картонній упаковці.
Категория отпуска

Категория отпуска

Без рецепта.
Дополнительно

Дополнительно