Популярные препараты Лоратадин Омез Нимесил

Амброксола Гидрохлорид - Адаптированная инструкция

Состав

Состав

діюча речовина: амброксолу гідрохлорид; 1 таблетка містить 30 мг амброксолу гідрохлориду;допоміжні речовини: лактози моногідрат, коповідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, кросповідон, кальцію стеарат.
Лекарственная форма

Лекарственная форма

Таблетки.Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору круглої форми з плоскою поверхнею і з фаскою.
Основные физико-химические свойства

Основные физико-химические свойства

Категория отпуска

Производитель

Публічне акціонерне товариство Науково-виробничий центр Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод.
Местонахождение производителя

Местонахождение производителя

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.
Фармакотерапевтическая группа

Фармакотерапевтическая группа

Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Амброксол.
Фармакологические свойства

Фармакологические свойства

Фармакодинаміка. Фармакокінетика. Абсорбція препарату швидка і достатньо повна після перорального застосування. Дія препарату настає через 30 хвилин після перорального застосування та триває протягом 6-12 годин залежно від індивідуальної дози. 13Розподіл амброксолу з крові до тканин швидкий, з високою концентрацією активної речовини у легенях. Препарат проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єр, у грудне молоко.Амброксол метаболізується в печінці шляхом кон’югації. Метаболіти, що утворюються, екскретуються з сечею (наприклад, дибромантранілова кислота, глюкуроніди). У вигляді водорозчинних метаболітів виводиться нирками приблизно 90 %, у незміненому вигляді – менше 10 %. Період напіввиведення подовжується при тяжкій хронічній нирковій недостатності.
Показания к применению

Показания к применению

Секретолітична терапія при гострих та хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням виділення мокротиння.
Противопоказания

Противопоказания

Підвищена чутливість (алергія) до амброксолу або до інших компонентів препарату.Рідкі спадкові порушення толерантності до вуглеводів: вроджена галактоземія, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції, лактазна недостатність (через вміст у препараті лактози).
Надлежащие меры безопасности при применении

Надлежащие меры безопасности при применении

Особенности применения

Особенности применения

При застосуванні муколітичних засобів, у т.ч. амброксолу гідрохлорид, повідомлялося про поодинокі випадки тяжких уражень шкіри, таких як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз). Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю основного захворювання та/або супутньою терапією. Крім того, на початковій стадії синдрому Стівенса-Джонсона або синдрому Лайєлла у пацієнтів можуть спостерігатися грипоподібні неспецифічні продромальні симптоми, такі як пропасниця, болі в тілі (ломота), риніт, кашель, біль у горлі. В результаті їх помилкової оцінки пацієнти могли отримувати препарати для симптоматичного лікування кашлю та застуди. З цієї причини при появі уражень шкіри та/або слизових оболонок при застосуванні Амброксолу гідрохлориду слід негайно припинити прийом препарату та звернутися за медичною допомогою.Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з виразковою хворобою шлунка та/або дванадцятипалої кишки. У випадку порушення функції нирок або тяжких захворювань печінки препарат слід застосовувати тільки після консультації лікаря, можливе подовження інтервалів між прийомами або зменшення дози препарату. Амброксолу гідрохлорид метаболізується в печінці і виводиться з організму нирками, тому при тяжкій нирковій недостатності можлива кумуляція амброксолу та/або його метаболітів у печінці.Під час лікування необхідно вживати достатньо рідини (соки, чай, вода) для посилення муколітичного ефекту препарату.При посиленій секреції слизу, при порушенні бронхомоторних функцій (наприклад, при такому рідкісному генетично детермінованому захворюванні як первинна циліарна дискінезія) слід з обережністю застосовувати муколітичні засоби (в т.ч амброксол) через ризик можливого накопичення великої кількості слизу.Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкими спадковими порушеннями толерантності до вуглеводів (вроджена галактоземія, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції, лактазна недостатність) не слід його приймати. Застосування у період вагітності або годування груддю.Застосування препарату не рекомендовано у І триместрі вагітності, у ІІ та ІІІ триместрах вагітності препарат можна застосовувати після ретельної оцінки співвідношення користі для матері та можливого ризику для плода.Амброксол проникає в грудне молоко, тому не рекомендується застосовувати препарат у період годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Применение в период беременности или кормления грудью

Применение в период беременности или кормления грудью

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Дети

Дети

Способ применения и дозы

Способ применения и дозы

Якщо не призначено інакше, рекомендовано:дорослим і дітям віком від 12 років – перші 2-3 дні приймати по 30 мг (1 таблетка) 3 рази на добу (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду/добу), потім по 30 мг (1 таблетка) 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду/добу). Терапевтичний ефект може бути підсилений при застосуванні препарату по 60 мг (2 таблетки) 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).Препарат приймати під час їди або після прийому їжі, таблетки не розжовувати і запивати достатньою кількістю рідини (наприклад вода, чай, сік). Препарат не слід застосовувати довше 4-5 днів без консультації з лікарем.Діти. Дітям віком до 12 років застосовувати Амброксол 15, сироп.
Передозировка

Передозировка

Симптоми. Амброксол добре переносився при парентеральному застосуванні у дозах до 15 мг/кг/добу та при пероральному застосуванні – до 25 мг/кг/добу. Після передозування амброксолом тяжких ознак інтоксикації не спостерігалося. Повідомлялося про випадки короткочасного неспокою та діареї. Надмірне передозування може призвести до гіперсалівації, позивів до блювання/блювання, зниження артеріального тиску.Лікування. Такі невідкладні заходи як стимуляція блювання та промивання шлунка загалом не показані і їх слід застосовувати у випадку гострої інтоксикації. Рекомендовано симптоматичне лікування.
Побочные действия

Побочные действия

Травний тракт: диспепсія, печія, нудота, блювання, біль у животі, пронос/запор, гіперсалівація, сухість у роті, гіпестезія слизової оболонки рота та/або глотки.Дихальна система: ринорея, сухість слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, задишка (як симптом реакції гіперчутливості).Сечовидільна система: дизурія.Нервова система: дисгевзія (розлад смакових відчуттів).Імунна система, шкіра та підшкірні тканини: реакції гіперчутливості, в т.ч. свербіж, шкірний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок), медикаментозна гарячка, озноб, інші алергічні реакції. Дуже рідко можуть виникати еритема, тяжкі ураження шкіри, такі як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. Інші: реакції з боку слизових оболонок.
Лекарственное взаимодействие

Лекарственное взаимодействие

Застосування амброксолу разом з антибіотиками (амоксициліном, цефуроксимом, еритроміцином, доксицикліном) сприяє підвищенню концентрації антибіотиків у тканинах легень. Застосування амброксолу гідрохлорид з протикашльовими препаратами призводить до пригнічення відходження мокротиння та до надмірного накопичення слизу при зменшенні кашлю. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.
Срок годности

Срок годности

4 роки.Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Условия хранения

Условия хранения

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у пачці.
Категория отпуска

Категория отпуска

Без рецепта.
Дополнительно

Дополнительно

Код АТХ

R05С В06.